האם אתרים כאלה יהפכו אתכם למקדמי אתרים מקצועיים?

לרוב, התשובה כנראה תהיה לא. כפי שקורס ברשת המלמד אתכם לפתוח סתימה בכיור איננו הופך אתכם לשרברב מקצועי, כך ישנם סיכויים רבים כי קורס אתרים עשה זאת בעצמך לא יהפוך אתכם למקדמים מקצועיים. הסיבה העיקרית לכך היא כי מלבד המידע הבסיס "היבש", עיסוק בכל תחום דורש ניסיון וחשיפה למקרי בוחן רבים ככל האפשר, אותם ניתן לנתח ולהסיק מסקנות. כלומר, קורס וירטואלי ברשת יכול לתת לכם את ההפניה לכלים המקצועיים או לפתרונות הקיימים לבעיות נפוצות, אולם לאחריו, סביר להניח כי עדיין ייחסרו לכם כלים ומידע רב מכדי שתוכלו להתמודד עם קידום אתר לגמרי לבד בעצמכם.

 

האם ישנו הבדל בין קורסים מסודרים לקידום לבין קורסי DIY?

ברור שקיים הבדל והוא גדול למדי. נתחיל בכך שקורסים מקצועיים בתחום קידום אתרים כוללים תוכנית לימודים מובנית ומדורגת, בה כל שלב נסמך על הידע שנצבר בשלבים הקודמים. לרוב, המרצים בקורסים מסודרים הם אנשי מקצוע מנוסים, בעלי רקורד שניתן לבדוק ולוודא בקלות. קורס DIY וירטואליים, לעומתם, עלולים להכיל מידע רב שאיננו מדויק או שאיננו עדכני. לא באמת תוכלו לדעת מי נמצא מאחורי קורס חינמי כזה ומהו האינטרס המניע אותו. נוסף על כך, במידה ואתם אינכם מגיעים מהתחום, יתכן שתתקשו לאמת את רמת רצינותו של המרצה ומהימנותו של המידע המועבר לכם על גבי הרשת. אם מדובר בתחילת דרככם, מומלץ תמיד להתחיל בקורס ובו שיעורים הניתנים אחד על אחד, על מנת שהלימוד יוכל להיות מכוון לרמות הידע הקיים איתו אתם מגיעים ולסגור לכם פערי ידע, אשר עלולים להיות אצלכם, בתור שלב מקדים לרכישת הידע המקצועי. למשל, היכרות עם המונחים השונים הקשורים לתחום כקידום אורגני, קידום ממומן, PPC, משפך המרה וכן הלאה. קורסי קידום אתרים מסודרים כוללים גם הכרת כלי עבודה שונים לעומקם (כמו גוגל אדוורדס וגוגל אנליטיקס), דבר שכמעט ואיננו מתבצע במסגרת קורסי DIY אונליין, שם אתם מופנים ללמידת הנושא בנפרד בקורס וירטואלי אחר.

 

למי בכ"ז הקורסים האלה מתאימים?

הקורסים מתאימים למי שכבר יש לו רמה מסוימת של היכרות בסיסית עם הנושא ומידע חסר לא עלול לבלבל לו את בסיס הלימוד. קורסים אחרים (ברמה אחרת) יכולים להניח בסיס מסוים ולהסביר מונחים מקצועיים ספציפיים שבהם אתם נתקלים ברשת ואינכם מבינים אותם על בוריים. קורסים כאלה יכולים להציג בפניכם את יתרונותיה את חסרונותיה של גישת קידום ספציפית מול גישות אחרות (למשל, קידום אורגני מול קידום בתשלום), לעסוק בניתוח כלי עבודה ספציפי ותכונותיו תוך כדי הסבר מצולם המדגים את התכונות וכן הלאה

אם כן, ניתן באופן כללי לומר, כי קורסי DIY אינם מהווים את הפתרון האולטימטיבי עבור מי שרוצה להכיר את הנושא וללמוד אותו לעומק. הם מציעים הצצה נקודתית או זרקור על אספקט שה או אחר שלו, ובניגוד לקורסים המסודרים, הם אינם מעניקים זווית ראיה מקיפה ומעמיקה על התחום.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו