התגייסות מהירה של תאגיד המים מניב הציל פרדס מהתייבשות. הכל החל כאשר לתאגיד המים מניב ראשון התקבלה פנייה יוצאת דופן מהוועדה החקלאית של ראשון לציון על בקשת סיוע מיידי להשקיית חלקה חקלאית בדרום העיר לאור קריסת באר מים ששימש להשקיית פרדס בשטח של 105 דונם. לחקלאים לא הייתה דרך להשקות את הפרדס, והחשש היה שהוא יתייבש בתנאי מזג האוויר הנוכחיים. בתאגיד המים, שאחד הקווים המנחים אותם הוא ערבות הדדית וחיבור לקהילה, נענו מיד לפנייה והניחו קו מים עד לפרדס ובכך הצילו אותו מהתייבשות ודאית. התאגיד, בראשות סאלי לוי, הגדיל לעשות והחליט לסייע לחקלאים שחלקותיהם מצויות על תוואי הקו שהונח במקום ואנשי התאגיד הוסיפו את החיבורים הנדרשים.

יו"ר הוועדה החקלאית, מוטי ספקטור, שיגר מכתב תודה לאנשי התאגיד, הוא ציין כי הטיפול המהיר הציל את הפרדס מהכחדה. מנכ"לית תאגיד המים מניב ראשון, סאלי לוי, אמרה: "בהתאם לחזון ולייעוד של מניב, אנו מאמינים כי עבודתנו לא מסתיימת בהקפדה על איכות המים של העיר, אלא כוללת גם מחויבות לקהילה בה אנו פועלים. כחלק מכך, אנו גאים על כך שהצלחנו לסייע לחקלאים בהצלת הפרדס ובשמירה על הסביבה הירוקה, החשובה כל כך לכל אחת ואחד מאיתנו".

לעדכונים הכי חמים בראשל"צ – הצטרפו בקליק לפייסבוק של ראשונט

בעקבות הנחת התשתית וההשקיה הנוחה לחלקות, שוקלים החקלאים לוותר על תיקון הבאר ולהסתייע מעתה בתאגיד המים.

תאגיד מניב ראשון הינו חלק מהמארג העירוני וככזה, הוא מקיים שיתוף פעולה מלא עם גופי ויחידות העירייה כולל חינוך, רווחה, הנדסה וחברות עירוניות. שיתופי פעולה אלה, באים לידי ביטוי בהפעלת תכניות חינוכיות כגון: "מצאנו מים" בה לוקחים חלק כל תלמידי כתות ד' בעיר, כמדי שנה תורמת מניב ל"קרן ראשון" אשר בין היתר מממנת מלגות לסטודנטים נזקקים, השקעה בשיפוץ ושיקום מגדל המים ההיסטורי המהווה סמל העיר ומקור משיכה לתושבים ומבקרים, השתתפות במתן חסות לגופי ואירועי תרבות, שותפות בפיתוח וטיפוח אגם הסופרלנד ואגם הנקיק המשמשים כמאגרים לקליטת מי גשם ומהווים מוקד קיט ונופש  וחלוקת תיקים וציוד לבית הספר בתחילת שנת הלימודים.

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו