עונת הרחצה החלה והמוני מתרחצים פשטו בסופי השבוע על חופי הים והותירו אחריהם לא פחות ממאה קוב אשפה. אגף החופים והאגמים הערוך לכך פשט על החופים ופינה את כמויות הפסולת האדירות. זהו אחד מהקריטריונים אליהם מחויבת העירייה במסגרת תו התקן הסביבתי הבינלאומי "הדגל הכחול".

ראשון לציון היא אחת משלוש הערים בישראל שהשיגו את תו התקן "הדגל הכחול" בכל חופי העיר. לתו התקן הסביבתי קריטריונים מחמירים בנוגע לאיכות המים, ניהול סביבתי, בטיחות ושירותים וחינוך ומידע סביבתי. מדד "חוף נקי" משמש להערכה אחידה ואובייקטיבית של מצב החופים. מהמדד עולה כי רק 60% מהחופים שנמדדו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד". המדד מספק מידע שקוף ועדכני על מצב הניקיון בחופים. המשרד להגנת הסביבה מסווג את החופים לחמש קטגוריות:  נקי מאוד, נקי, בינוני, מלוכלך, מלוכלך מאוד. הרשויות שחופיהן נמצאו נקיים ביותר הן אשדוד, אילת, ג'סר א-זרקא, באר טוביה, עמק חפר, תל אביב-יפו, מטה אשר וכאמור- ראשון לציון.

עונת הרחצה נפתחה לאחרונה ובאגף החופים והאגמים בעיריית ראשון לציון צופים כי בעונה הקרובה יפקדו את חופי הרחצה של העיר לא פחות מ-2.5 מיליון רוחצים. כאשר חודשי השיא יהיו מאי ויוני.

ראש העירייה, דב צור, הוסיף: "חוף נקי הוא רווח של כולנו. אחריות של כל אחד מאתנו לאסוף את הפסולת שלנו בסיום הבילוי ולהשליך לפח. עיריית ראשון לציון פועלת כדי לאפשר לתושבי העיר ליהנות מרחצה בחופי ים נקיים, נגישים, בטוחים יותר וללא עלויות מחויבות המציאות".

מחזיק תיק חופים ואגמים, חבר המועצה עידן מזרחי, מוסיף: "אני שמח להוביל את חוף הים למתחם שעומד בסטנדרטים בינלאומיים. אגף חופים עובד קשה במהלך כל השנה כדי לשמור על ההישגים. אני מבקש מכל תושבי העיר והמבקרים בחוף לשמור על חוף נקי, השנה אנו שמים דגש בכל הקשור לשמירה על איכות הסביבה וספורט ובמהלך העונה צפויים להתקיים אירועים רבים עבור תושבי העיר. גם השנה אנחנו ממשיכים עם מחירון מחייב לפיו מוצרים בסיסיים יעלו במחירי עלות עבור תושבי ראשון. אני מזמין את כולם להגיע וליהנות ממה שיש לחוף שלנו להציע ולא לשכוח לשמור על חוף נקי".

צילום ניקיון חוף - אבי קקון
צילום מהאוויר: אביב בן אור

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו