חגיגות יום העצמאות בראשון לציון יתקיימו השנה בשבעה מוקדים מרכזיים ברחבי העיר- גן המושבה, בית העם, פארק הזיכרון, פארק שקמה, שיכון המזרח, רמת אליהו ונווה חוף. זמרים, להקות, רקדנים והרכבים רבים צפויים להופיע במהלך הערב החגיגי המציין את ההכרזה על הקמת מדינת ישראל. בגן המושבה תופענה הזמרות מירי מסיקה עם שירים מכל אלבומיה בעיבודים חדשים ומרגשים, ומאיה בוסקילה שתשיר את הלהיטים הגדולים שלה מתחילת הקריירה ועד היום. הקהל הצעיר יוכל ליהנות מהופעה של כוכב הילדים קופיקו – הקוף הכי מצחיק ואהוב במדינה. עוד יופיעו על הבמה להקות הנוער קול ראשון צעירה ובוגרת.

בבית העם יופיע הזמר רמי דנוך סולן להקת צלילי העוד וחבורות הזמר חופים, כרמים ושחפים. בפארק הזיכרון יופיע הזמר עברי לידר במופע מוזיקלי עדכני ומדויק שעובד על כל החושים. עוד יופיע באותה הבימה הזמר מיקי גבריאלוב מגדולי היוצרים והמבצעים בארץ. בית הספר מיומנה ולהקות המחול קריית גנים, נאות אשלים וסטודיו גוף ראשון יופיעו גם כן בבימה זו.

בפארק שקמה יופיע הזמר דויד ברוזה, אחד האמנים החשובים במוסיקה הישראלית בהופעה סוחפת עם מיטב השירים מכל השנים ומכל האלבומים. שמעון ולוי, יוצאי שוטי הנבואה יעלו גם כן במופע עם מיטב הלהיטים של הלהקה. הקהל הצעיר ייהנה ממופע חדש של אמא בום בליווי רקדניות ותפאורה מיוחדת. עוד יופיעו על הבמה להקות המחול של בתי הספר נאות שקמה וכרמים.

בשיכון המזרח תופיע הזמרת והיוצרת מרגלית צנעני במופע אשר משלב מוסיקה מזרחית ים תיכונית עם אלמנטים המאופיינים למוסיקה האמריקאית. עוד תופיע הזמרת דנה לפידות במופע ייחודי סוחף, מרגש ומלא בחום. הקהל הצעיר יוכל ליהנות מהופעת בידור קומי  לכל המשפחה של צ'פצ'ולה – הקומיקאית של הילדים. על בימה זו יופיעו גם להקות בתי הספר למחול מישור הנוף, עלומים, מתנ"ס שיכון המזרח וסטודיו קציר.

ברמת אליהו יופיע הזמר חזי פרץ, והזמרת המפורסמת מרגלית צנעני. כמו כן, באותה הבימה יופיעו גם להקות מקומיות מרמת אליהו. בנווה חוף יופיע נדב גדג' הכוכב הבינלאומי ונציג ישראל באירוויזיון במופע צעיר ומרענן. עוד תופיע הזמרת והיוצרת ג'ולי עידן, את הערב ינחה שחקן הקולנוע הישראלי צחי נוי. כמו כן, על הבמה יעלו להקות המחול של נווה חוף, בית הספר לריקודים סלוניים של היכל התרבות, ובית הספר למוזיקה ווקאל. כמיטב המסורת יתקיימו בכל בימות האירועים מופעי זיקוקים מרהיבים.

ראש העירייה, דב צור: "אני מזמין את כל התושבים לחגוג את יום הולדתה של מדינתנו וליהנות מההיצע התרבותי הנרחב של חגיגות יום העצמאות בעיר. חג שמח לתושבי העיר".

דבר מחזיקת תיק התרבות קרן דנה: "זו השנה הרביעית שבה יהיו מופעים גם לילדים בשלוש במות ברחבי העיר שיפתחו את חגיגות יום העצמאות. גם השנה בעלי מגבוליות פיזית יוכלו להגיע לאזור הבמות בכל הבמות, בתיאום מראש. אני מאחלת שנשמח ונניף בגאווה את הדגלים, חג עצמאות שמח!"

מנכ"ל החברה לתרבות, ספורט ונופש, המפיקה את האירועים, אלי פולק: "כבכל שנה, גם השנה דאגה החברה העירונית להקים שבע במות מלאות שמחה ותוכן עם מיטב האמנים, להקות מחול וזמר ומפגן זיקוקי דינור. גם בחברה לביטחון וסדר ציבורי נערכים לקראת אירועי יום העצמאות, בשיתוף עם משטרת ישראל. למעלה מ-900 שוטרים, מאבטחים, סדרנים ומתנדבים ישמרו על הסדר הציבורי במהלך האירועים.


קישוטים חדשים ברחבי העיר

כמדי שנה, ראשון לציון תתקשט בקישוטי תאורה שיתרמו לתפאורה מוארת וצבעונית לאווירת החג.  לאורך רחוב הרצל הותקנו קישוטי תאורה על עמודים, כך גם ברחובות ז'בוטינסקי, הכרמל וזד"ל. ברחוב רוטשילד מהרצל ועד ז'בוטינסקי הוצבו קישוטים על עמודי התאורה ונטיפים ביניהם. בגן המושבה הוצבו קישוטים על הדקלים ודמעות לדים על העצים. במדרחוב רוטשילד יוצבו נטיפי תאורה על עמודים וכן על המרפסות הפונות למדרחוב.

בנוסף הציבה העירייה דגלים בשכונות קרית ראשון, שיכון מזרח, נחלת יהודה, נווה חוף, רמת אליהו ונווה ים. דגלים הוצבו גם בחוף הים. בסמוך לבית העלמין הצבאי ובצירים ראשיים כמו  משה דיין, הרצל, ז'בוטינסקי, הכרמל, ירושלים, שדרות יעקב, יגאל אלון, שדרות נים ועוד.

יש לציין כי במהלך העבודות המשיך אגף החשמל בעירייה בתחזוקה השוטפת של התאורה העירונית ושלטי העיר.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו