בהמשך עלה להופעת סטנדאפ צדוק עומסי, עובד עירייה במינהל לשילוב חברתי בעירייה הלוקה בשיתוק מוחין. צדוק ידוע בשמחת החיים שלו ובהומור העצמי השנון. צדוק כתב בעצמו הופעה שלמה ומופיע בכל רחבי הארץ, הוא גם מרצה בבתי ספר וכותב שירים. צדוק הציג בהומור את התגובות של אנשים אליו וביקש בהתרגשות "קבלו אותי לא כי אני שונה, אלא כי אני בן אדם". עובדי העיריה הריעו לו בעמידה דקות ארוכות.

במרכז האירוע חולקו תעודות הצטיינות ל-15 עובדים. פועלם ועשייתם הוצגו בסרטון קצר. בשם המצטיינים נשאה דברים מיכל בן טובים. בין המצטיינים, נבחרה גם ליאת כרמי, סייעת בגן ילדים מוערכת ואהובה שמתמודדת עם קשיים משפחתיים, היא אם לשלושה ילדים- אריאל, רוני ואיתי. רוני היא ילדה עם צרכים מיוחדים וזקוקה לסיוע צמוד.

אירוע מצטיינים זה היה גם האחרון של פרנקו גונן כמנכ"ל העירייה. גונן כידוע פרש לאחרונה ובמקומו מונה חיים גליק"הצטיינות היא ערך המהווה אתגר התובע שאיפה מתמדת. כשאני סוקר את מעשיכם בעבודת היום-יום בעירייה נפרשותלעיני תכונות היסוד המאפיינות שאיפה זו: מקצועיות ויזמה, מסירות ואחריות, אכפתיות ורגישות, התמקצעות מתמדתויחסי אנוש טובים.אני גאה ושמח לקחת חלק בארגון זה ויודע, כי המלאכה שלפנינו עוד רבה".

ראש העירייה, דב צור, הוסיף ואמר: השנה החולפת הייתה שנה של בנייה, צמיחה והתפתחות, והיו בה לא מעט רגעים מרגשים: ההישגים המשמעותיים בתחום החינוך, תהליך ההתחדשות בשכונת רמת אליהו. תחילת עבודות הפיתוח בשכונותהחדשות בצריפין ובמתחם ה 1,000- חברות עסקיות מהגדולות במשק שבחרו בעיר כביתן, ההצלחה של אמפי לייב פארקבמערב העיר והסקרים המעודדים בתחומי הביטחון האישי ואיכות החיים. כל אלה ועוד מוכיחים לנו, שאנחנו בכיוון הנכוןובדרך הנכונה. ראשון לציון מגשימה את החזון והופכת למרכז הצומח של ישראל. כל העשייה הענפה הזו מונעת על ידכם,העובדות והעובדים, ובלעדיכם דבר לא היה יוצא אל הפועל. הנבחרים מבינכם, הזוכים היום לתואר "עובד עירייה מצטיין"הוכיחו יכולת עשייה ומקצועיות התמודדו מול משימות ואתגרים וגילו מסירות רבה מעבר לדרישות תפקידם – ועל כךתודתי.

תודה לכולכם על המסירות, המקצועיות ובעיקר על הלב והנשמה שאתם משקיעים בעבודה.

 

להלן רשימת העובדים המצטיינים (לפי סדר הא'-ב'):

גדי אטיאס, מיכל בן-טובים, אנט בן-שחר, רחל דסקל, דוד וקארט, דנה יצחק, בוריס ישראילוב, רמי כהן, ליאת כרמי, סיגלמוסרי, תמנע מזרחי חיים, יוסף סיתאלכיל, אהובה עזיזי, לאה פישלר ויפית שבת.

 

גדי אטיאס

מינהל הכספים / אגף גבייה ואכיפה

גדי החל את עבודתו בעירייה בשנת 1992 והוא משמש כאחראי נושא תחום הקופות בעירייה. עבודתו רחבת היקף - פתיחתן של הקופות, סגירתן, התאמות בסיומו של יום, כולל הפקדות בבנקים ובחברות האשראי. כל התקבולים והתשלומים עוברים דרך הקופות, כך שמדובר במאות מיליוני שקלים. תפקידו מחייב עבודה מול גורמים שונים בעירייה ומחוצה לה, כולל התאמות לצורכי העירייה ויצירת מנגנוני בקרה ממוחשבים. הוא דואג לטיפול שוטף בפתיחת משמרות ולליווי צמוד ביומיום ובמצבים של תקלות בסניפי הגבייה וכן להדרכתם של עובדים חדשים ולהפצת נהלים והנחיות. גדי זמין לפתרון בעיות בשטח ודואג, שיינתן מענה ראוי לקהל המשלמים. הוא ידוע כעובד מסור ונכון לעמוד בכל מטלה גם בשעות לא שגרתיות, ובזכות מקצועיותו ומיומנותו נחסך הצורך להיעזר בגורמים חיצוניים. גדי מתואר כעובד המשרה אווירה נעימה ורוגע על סביבותיו וכמי שמלמד ומסייע לעובדים בקופות. הוא הוביל בצורה מרשימה ומוצלחת פרויקט של העברת מערכת הגבייה לשיטה חדשה, והמבצע דרש לוגיסטיקה מורכבת של גורמים רבים. גדי רואה חשיבות רבה בטיפול כספי אחראי מול הפונים, דבר המשפיע על האמינות של העירייה אל מול התושבים. הוא מוצא סיפוק בשינויים טכנולוגיים יעילים התורמים לשיפור  ולשדרוג תהליכי העבודה. "מתן מענה הולם, מדויק  ויעיל לעובדים ולקהל, הקשבה, אחריות ונחישות" - אלה מקצת התכונות המאפיינות, לדעתו, עובד מצטיין. על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2017 - תשע"ז".

 

מיכל בן טובים

מינהל לשילוב חברתי / לשכת רווחה מזרח

מיכל החלה את עבודתה בעירייה בשנת 2004 והיא משמשת כעו"ס משפחה. תפקידה מתפרש על פני קשת רחבה של מטלות - בניית תכנית טיפול המותאמת לאבחנה ולהערכת צורכי המשפחה והתערבות במצבי משבר וטראומה; היא דואגת לתעסוקה להגדלת ההכנסות של המשפחה ולהצגת מודל ראוי לילדים. מיכל מטפלת במשפחות מורכבות בהתאם לחוק הנוער במטרה לבנות תכנית טיפול לכל ילד ולהוביל להתפתחותו התקינה ולהשתלבותו בחברה בהמשך חייו.  לא פעם קיימת התנגדות  לטיפול מצד הלקוחות, אך בגישתה האמפטית, ברגישותה ובמסירותה הרבה מצליחה להביא לשיתוף פעולה ולהבנה. כמו כן פועלת כעו"ס במועדונית לילדים עם קשיים רגשיים והתנהגותיים. מדובר בעבודה יומיומית לא פשוטה הנעשית תוך הגשת טיפול  להורים וגם הדרכה והעצמה לצוות. מיכל בולטת מאוד ביכולותיה המקצועיות ובאמונתה ביכולת של העובדים הסוציאליים להשפיע ולהוביל לשינוי בחיי הלקוחות. היא משרה אווירה של פעלתנות מקצועית, אינה חוסכת במאמצים, מגלה רצון לעזור, ועמיתיה רואים בה מודל לעובד ציבור ראוי. "את כמו אימא טובה, תמיד דואגת לנו, מוכנה תמיד להקשיב ולייעץ" - כך במכתב תודה מני רבים. היא מוצאת סיפוק ביכולת להוביל תהליכי שינוי משמעותיים ביחד עם המשפחות ולהיות שם כגורם שנותן להם הזדמנות. לדעתה, הצטיינות בעבודה פירושה מיצוי הפוטנציאל האישי והמקצועי כל יום מחדש והיכולת להשתפר ולשפר כל הזמן. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

אנט בן-שחר

הנהלה

אנט החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1993 והיא משמשת כאחראית לנושא קשרי החוץ. תפקידה זה מזמן לה תכנון, ארגון וביצוע ביקורים של משלחות מחו"ל בראשון לציון ונסיעות של משלחות היוצאות לחו"ל. מדובר במשלחות מערים תאומות, בראשי ערים וגם בשגרירים מארצות שונות, הבאים בשערנו לשמוע על תולדותיה של העיר, שהייתה אחת המושבות הראשונות, וללמוד על תנופת התפתחותה המרשימה. אנט אחראית על הכנת התכנים, המסלולים, הפגישות השונות - החל בראש העירייה, חברי מועצת העיר, אנשי עסקים ועוד בהתאם ליעדי הביקור. אנט ידועה בהליכות הנימוסים שלה, באווירת הרוגע הנעימה שהיא יוצרת, במקצועיותה וביכולתה לעמוד בתנאי לחץ גם במקרים של טיפול במספר משלחות במקביל. היא יוצרת שיתוף פעולה בין גורמים שונים בעירייה ומחוצה לה ותפקודה מבורך מול משרד החוץ, שגרירויות, סוכני נסיעות, מוזיאונים ומרכזי תרבות שונים. אנט אהודה על הסובבים אותה היודעים ש"יש על מי לסמוך". חברי המשלחות המבקרות אינם חוסכים במכתבי תודה לאחר ביקורם המעניין בעיר, מעריכים את עבודת ההכנה היסודית ומציינים את האירוח הישראלי המדהים שבניצוחה. כך זוכה ראשון להיות מראה לפניה היפים של ישראל. כולם חשים את אהבתה של אנט לעיר. היא רואה בעבודה מקום נפלא, מאתגר ומעניין ומוצאת סיפוק לאחר עבודה מאומצת שהניבה תוצאה מושלמת. להגדרתה, הצטיינות בעבודה  פירושה "לאהוב את מה שאתה עושה, ולבצע את הנדרש על הצד הטוב ביותר". על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

רחל דסקל

מינהל החינוך / האגף לחינוך יסודי

רחל החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1998 והיא משמשת כסייעת פדגוגית בכיתה ללקויי למידה בביה"ס "רננים". במסגרת תפקידה רחל עושה למען קידומו של כל תלמיד ברמה הלימודית, הרגשית, ההתנהגותית והחברתית. רחל מגיעה בשעות הבוקר, מוכנה בכיתה ומצפה לבואם, וכך בתחילתו של כל שיעור ושיעור. היא נעזרת במחשב ככלי להכנת חומרי למידה ולהפעלת התלמידים. רחל מקפידה שחבריה לעבודה ימלאו את תפקידם כראוי ועובדת בשיתוף פעולה מלא עם צוות ביה"ס. גם כשמחנכת הכיתה נעדרה במשך תקופה ארוכה, רחל עמדה בכל המשימות בדרך מעוררת כבוד. היא מוערכת כעובדת מקצועית מאוד, המוכיחה מסירות וחריצות, דייקנות ואכפתיות, נכונות אינסופית לסייע ולהתנדב לכל משימה. לתלמידיה צרכים מיוחדים, והיא בעלת תושייה ויצירתיות, יוזמת פעילויות הן ברמת הכיתה והן ברמה הבית ספרית בשאיפה מתמדת לקדם אותם עוד ועוד. כשמדובר בתלמידים מתקשים, לא פעם אנו עדים לכך, שאיש חינוך כרחל מהווה מפתח משמעותי להתקדמותם ולהצלחתם בהמשך חייהם. היא אינה שוקטת על השמרים ומקפידה ללמוד, להתפתח ולצמוח. רחל אהובה מאוד על צוות ביה"ס וזוכה להערכה על נעימות הליכותיה ונכונותה להקשיב ולסייע. רחל מוצאת משמעות בהצלחתם של תלמידיה ובשיתוף הפעולה בקרב אנשי הצוות. הצלחת התלמידים מעניקה לה סיפוק רב, והיא מייחלת לראותם מאושרים ומגשימים את שאיפותיהם. "מסירות לעבודה, התמודדות עם קשיים ואהבה למקצוע" - כך היא מתארת מצוינות של עובד. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

דוד וקארט

מינהל שפ"ע / אגף טכני

דוד החל את עבודתו בעירייה בשנת 1990 והוא משמש כמפקח הממונה על תחום הגידור, סככות ההצללה ועבודות מסגרות למיניהן. מדובר בעבודות שאמורות לספק רווחה לתושבים ולתלמידים במסגרות החינוך שברחבי העיר, והן דורשות מעקב יסודי ובקרה למניעת תקלות בטיחות בתחום. במסגרת תפקידו עליו לקיים קשרים עם קבלנים מקצועיים המבצעים את העבודות, ודוד אחראי על התפעול השוטף של התהליך - החל משלב ההזמנה, דרך מעקב ופיקוח על רמת ביצוע נאותה ועד לאישור החשבוניות לתשלום. הממליצים עליו מתארים אותו כעובד מסור, ממושמע, מקצועי מאוד, נוהג באדיבות ו"מגדיל ראש". את היותו נעים הליכות הם מציגים כיוצא דופן. חבריו לעבודה מעריכים אותו מאוד ומציינים, שהוא משרה אווירה חיובית ונעימה ונרתם לעזרתם ברצון ובזריזות. דוד יעשה הכול כדי לפתור כל בעיה שמתעוררת בשטח. למרות העומס הרב שבו הוא מתפקד עקב שינוי ארגוני במינהל הוא מבצע את עבודתו ביעילות, במקצועיות ובמסירות. דוד מציין שמקום העבודה מאפשר לו לתרום לתושבי העיר באופן אישי. הוא מוצא משמעות בקידום פרויקטים למען העיר ולרווחת תושביה ומוסיף בהדגשה את הסיפוק הרב שהוא חש בהקשר לנושא הבטיחות שבתחום טיפולו ואת החשיבות שבמניעת תאונות אפשריות בבתי הספר ובגני הילדים. על השאלה "מהו בעיניך עובד מצטיין?" הוא עונה:"נאמנות, מקצועיות, יכולת הקשבה ונתינת שירות מכל הלב". על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2017 - תשע"ז".

 

דנה יצחק

מינהל הנדסה / אגף תכנון עיר

דנה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1991 והיא משמשת כמזכירת אגף במינהל הנדסה. תפקידה חולש על פני מטלות מגוונות. היא אחראית על הניהול האדמיניסטרטיבי של משרד מנהלת האגף ובכלל זה: תיאום פגישות, מעקב אחר דיוני הוועדות הסטטוטוריות, ניהול מעקב אחר מכתבים, הודעות, פרסום, עררים, עתירות ועוד. תפקיד זה מצריך דיוק מרבי, מעקב אחר לו"ז של הפקדות, התנגדויות ומסמכים סטטוטוריים בהתאם ללו"ז הקבוע בחוק. נדרשת ממנה הבנה רחבה של שפת התכנון, וכן "הגדלת ראש" בכל הקשור לניהול ולתיאום בין גורמים שונים השותפים לעשייה. את הנדרש דנה עושה בשיטת תיוק מדויקת, והסדר המיוחד שהיא יצרה בדרך העבודה מאפשר שליטה מוחלטת בנעשה באגף. העובדת בולטת באכפתיות שלה, והצטיינותה באה לידי ביטוי ביכולת ההתבוננות כמה צעדים קדימה, בהשוואת מקורות מידע שונים ובהסקת מסקנות המובילות לא פעם למניעת טעויות של מנהלים. חבריה לעבודה מעריכים אותה מאוד, מתחשבים בהנחיותיה. היא משרה אווירה של לויאליות, תמיד בחיוך ובנועם הליכות במקביל לאסרטיביות הנדרשת. "דנה פשוט עושה! ולא שואלת שאלות, מזל שהיא מצאה את הזימון, אחרת היינו בבעיה" - כך מתארים אותה חבריה. היא רואה בעבודה מוסד חשוב ומאתגר וחשוב לה, שהאגף יעמוד במשימותיו."כשהמנהלת יורדת עם חיוך לאחר שהגיעה להישג לטובת העיר אני חשה סיפוק רב" - כך אומרת דנה. הצטיינות בעבודה, בעיניה, היא "לתת את הנשמה, לעבוד מכל הלב, לא לחסוך במאמצים, לגלות יוזמה ויצירתיות". על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

בוריס ישראילוב

מינהל החינוך / אגף לחינוך יסודי

בוריס החל את עבודתו בעירייה בשנת 2008 והוא משמש כתחזוקן ראשי בביה"ס "ידלין". בוריס מפרש את היקף תפקידו הרבה מעבר לעבודות התחזוקה ועומד לרשות בית הספר בכל מטלה המופנית אליו. בוריס רואה את ביה"ס כביתו, ומתוך תחושה זו מתנהלת עשייתו בשטח. ביה"ס "ידלין" הנו מוסד ותיק בבניין לא חדש, אי לכך עבודות התחזוקה דורשות השקעה מעל ומעבר, אך התוצאה הנראית לעין מגלה מקום מטופח להפליא, המהווה מסר חינוכי לתלמידים. בבית הספר מופעלת תכנית לימודים ייחודית בתחומי המדע,  והוא פותח שעריו לארח אנשי חינוך מרחבי הארץ ומן העולם. רבים מן המבקרים מבטאים את הערכתם הרבה לדרך שבה מטופחת סביבת הלימוד הבית ספרית. זאת בזכות  החריצות, המסירות והיצירתיות של בוריס. לגביו, כל בעיה המתעוררת בשטח היא בבחינת אתגר, והוא מטפל באופן אישי בכל הנדרש בתחום האחזקה ומעבר לכך. בשל כך פוחת הצורך להזמין אנשי מקצוע מבחוץ ומתאפשר חיסכון כספי לא מבוטל. את נוכחותו של בוריס מרגישים בכל האירועים המתקיימים בביה"ס, והילדים מכנים אותו "הצ'ופר שלנו". בולטת הקפדתו בנושאי בטיחות, ואנשי הצוות סומכים עליו וזוכים ליחס סבלני ולכבוד הדדי. בוריס מציין, ש"מקום העבודה הוא כמו הבית שלי, וצוות העובדים הוא כמו המשפחה שלי". הוא מרוצה ומוצא סיפוק ביכולתו למצוא פתרונות לבעיות, ועובד מצטיין בעיניו, הוא מי שאינו משאיר בעיות ליד המקרה, מחפש דרכים יצירתיות, מקפיד על כללי בטיחות, ופשוט מטפל בכל הדרוש". על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2017 - תשע"ז".

 

רמי כהן

מינהל איכות הסביבה / מרחב מערב

רמי החל את עבודתו בעירייה בשנת 1983 והוא אחראי על פינוי האשפה מרחבי העיר. תפקידו כנהג משאית דחס מחייב אחריות על הצוות שאתו, תחזוקה שוטפת של הרכב, ביצוע תכנית העבודה היומית ושמירה על כללי הבטיחות. בוקר בוקר רמי מתייצב לעבודה, ללא איחורים או היעדרויות, בודק את המשאית ויוצא אל השטח יחד עם קבוצת העובדים שאתו. מדובר בעבודה לא קלה, בתנאי היגיינה לא נוחים, יום יום, בימי חום ובקור של חורף, הרחק מתהילה של אורות במה. פניה של עיר נמדדים על פי מצב התברואה, ופינוי האשפה הנו נושא חשוב מן המעלה הראשונה בתחום זה. ביצוע העבודה הזאת על מרכיביה דורש מיומנות ומקצועיות רבה, דייקנות,  תיאום בין האנשים ועמידה בלוחות זמנים. רמי מבצע את המוטל עליו ביעילות רבה מאוד, במסירות ובנאמנות תוך גילוי יחס של חביבות כלפי עובדי היחידה ונכונות לבצע כל מטלה גם מעבר לנדרש. "עובד מצוין" - מציינים הממונים עליו, והוא אהוב על חבריו ומכבד כל אחת ואחד מהם. בסיומו של יום לא יעזוב לפני שבירר, אם אינו נדרש לסייע במטלות נוספות. "עובד עם לב זהב ונתינה מיוחדת", מציינים חבריו לעבודה בחום ובהערכה רבה. תושבי העיר הקמים אל יום חדש ומוצאים את השטח פנוי מאשפה חייבים גם הם תודה עמוקה לעובדים כאלה. רמי מדגיש את חשיבותם של סדר ומשמעת בעבודה, ומביע את חשיבותה בעיניו כעשייה למען תושבי העיר. להגדרתו, עובד מצטיין הוא מי שמגלה אכפתיות ונתינה למקום העבודה ללא תנאים. על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2017 - תשע"ז".

 

ליאת כרמי

מינהל החינוך / אגף לחינוך קדם יסודי

ליאת החלה את עבודתה בעירייה בשנת 2003 והיא משמשת כסייעת בגן הילדים "מעיין הקסם". אנשי הצוות שאתה מציינים, ש"כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו", ומקשרים קביעה זו אל דמותה של ליאת ואת התייחסותה אל ילדי הגן. כידוע, ילדים בגיל הרך נמצאים בשלב המשמעותי בחייהם, שבו מתעצבים האישיות, ההתייחסות החברתית וההתפתחות האישית. על רקע זה בולטת גדולתה של ליאת כמי שמגלה רגישות, אמפטיה ומסירות רבה לילדים. גישתה החינוכית מעודדת, מקדמת ומעצימה אותם  לקראת חייהם בעתיד. ליאת היא אם לילדה בעלת צרכים מיוחדים, ולמרות קשייה המשפחתיים עשייתה ורגישותה האנושית ראויים לשבח ומהווים מופת ודוגמה לסובבים אותה.  היא בעלת יוזמה, מקבלת על עצמה אחריות ותפקידים מעל ומעבר לנדרש ונכונה לסייע בכל מצב. הצוות בגן, הילדים וההורים רוחשים לה אהבה, כבוד והערכה בשל היותה אדם ערכי בעל חזון ונתינה. ליאת משרה אווירה נינוחה ומכילה על סביבתה ותורמת לאקלים גן מיטבי. היא מוצאת חשיבות ומשמעות ביחסים הבינאישיים הנרקמים בינה לבין ההורים, הילדים והצוות, והגן הוא מקום בו היא חשה יכולת להביע את עצמה, את כישוריה ואהבתה לילדים ולהיות עדה להתקדמותם ולהתפתחותם. סיפוק רב היא מרגישה, כשילד אומר "ליאת, אני אוהב אותך" ומגיע בבוקר עם ציור שהביא מן הבית. עובד מצטיין, לדעתה, הוא "מי שמגלה התמדה, מסירות, אכפתיות, מוסר עבודה גבוה, כשהוא מסוגל להתנתק מענייניו האישיים וכל כולו בעבודה".  על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

סיגל מוסרי

מינהל החינוך / אגף משאבי אנוש ואמרכלות

סיגל החלה את עבודתה בעירייה בשנת 2005 והיא משמשת כמנהלת תחום תפעול ואחזקה. תפקידה מזמן לה מניפה עשירה של מטלות - אחריות ודיווח על פניות מוקד לגבי תקלות ואירועים חריגים, שותפות בהכנת תכנית שנתית לשיפוצים במוסדות חינוך בכל רחבי העיר ואחריות לביצוע עבודות שוטפות במהלך שנת הלימודים, כולל טיפול בכוח אדם הנדרש וכן ארגון, ניהול ומעקב אחר העבודה בשטח. סיגל מטפלת בהוצאת רישיונות לבתי ספר, בבדיקת בעיות קרינה ודיווח לגביהן למשרד לאיכות הסביבה. היא עוקבת אחר חשבונות צריכת המים, ובמקרה של חריגה מבררת את מקור הבעיה. שפע התחומים מחייב זמינות של 24/7, וכאשר מדווחות למוקד תקלות במוסדות החינוך, סיגל תקבל את הפנייה ותטפל בנושא עד לפתרון. בתוקף תפקידה היא  עובדת מול המינהל לשיפור פני העיר (שפ"ע), החברה הכלכלית, המינהל לאיכות הסביבה, מני"ב, אגף הנוער ועוד. סיגל בולטת בהצלחתה לתאם בין הגורמים השונים ולספק מענה הולם בזמן אמת למנהלי העבודות. היא נדרשת למאמץ רב בתנאי לחץ ועומס ומבצעת את המוטל עליה תוך יחסי אנוש טובים ובאווירה נעימה. חבריה לעבודה מציינים את היותה בעלת יוזמה ואת הצלחתה להגיע להישגים בסביבת עבודה גברית. היא זוכה להערכה על עבודתה המאומצת ועל ההשקעה המשלבת משרד והרבה מאוד שטח. סיגל רואה בעבודה בית שני וחשה סיפוק, כשעבודת שיפוץ מתבצעת ומסתיימת כראוי. עובד מצטיין, לדעתה, הוא מי שמגלה זמינות 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

תמנע מזרחי חיים

המינהל לשילוב חברתי / מטה המינהל

תמנע החלה את עבודתה בעירייה והיא משמשת כמרכזת מרכז מידע, מחשוב, בקרה וחיזוי חברתי. תפקיד רב-היקף זה מעמיד בפניה משימות רבות והרשימה ארוכה. היא אחראית על מערך המחשוב של המינהל, מיפוי הצרכים, שדרוג המחשוב, הדרכה בנושא ומתן סיוע לעובדי המינהל, הטמעת תוכנות רווחה, כתיבת תדריכים ונהלים ותכנון תכניות הכשרה והשתלמות. תמנע מתאמת את תכנית הרפורמה של משרד הרווחה ומיצבה את ראשון לציון כאחת הערים המובילות בתחום. היא מרכזת את תחום החירום ופרויקטים שונים, כגון פרס העו"ס היזם, תיק לקוח ממוחשב, כרטיס חכם ועוד. היא מגלה אחריות רבה ומסירות בביצוע המשימות תוך שאיפה למצוינות, יוזמת, מגלה תושייה, רצינית וחרוצה. תמנע נדרשת לראייה מערכתית ולעבודה משותפת עם גופים שונים בעירייה ומחוצה לה, ומצליחה לרתום אותם לביצוע המשימה ולשיתוף פעולה. היא יוצרת אווירת עבודה נעימה ומכבדת, המקדמת עבודה פורייה, ופועלת בנכונות תמידית לבוא לקראת כל הפונים אלה, לפתור בעיות באדיבות, ברגישות וברצון טוב. "תמנע נחושה, עקבית ולא מוותרת" - כך מספרים עמיתיה. היא מוצאת משמעות במקום העבודה, המאפשר לה לממש את יכולותיה, להתפתח וללמוד דברים חדשים בסביבת עבודה חברית. היא מוצאת סיפוק בהשגת התוצאות לעמלה ובשביעות הרצון של המנהלים והעובדים מהעשייה שלה. "כדי להצטיין צריך לאהוב את מה שעושים ולהאמין בדרך, ליזום ולקחת אחריות" - אלה מקצת דבריה לגבי דמותו של עובד מצטיין. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

יוסף סיתלכיל

מינהל איכות הסביבה / מרחב מזרח

יוסף החל את עבודתו בעירייה בשנת 1998 והוא משמש כעובד תברואה במינהל לאיכות הסביבה. הוא עוסק בריקון עגלות  האשפה בשכונות שבמרחב מזרח. עבודתו זו של יוסף היא מן החשובות לפני העיר ולרווחת תושביה. עבודת יום-יום קשה ושוחקת, שיש בה אחריות רבה מבחינת סביבתית ובריאותית, ותוצאותיה מייצגות את ההבדל שבין עיר נקייה ונעימה למגורים ובין עיר מוזנחת. מכאן החובה להעריך את עבודתו של יוסף המתואר על ידי הממליצים עליו כעובד המבצע את מה שנדרש ממנו, את היותו מסור ושקט ומקובל על חבריו. "אפשר לעבוד עם יוסי?" שואלים חבריו בתחילת משמרת ומבקשים לעבוד במחיצתו. העבודה נעשית בשקט ובאווירה של אדיבות, אין צעקות, אין מריבות. עבודת פינוי האשפה יוצרת לא פעם נקודות מפגש גם עם תושבי העיר, הפונים בהערות ובבקשות למיניהן. יוסף ידוע בהתייחסותו האדיבה אליהם וברצון הטוב להיענות לפניותיהם. הוא עובד שיוזם ומפנה מבט לעבר המתרחש בשטח ומקפיד לדווח על בעיות הנקרות בדרכו לצורך טיפול בהן. עבודת יומיום זו איננה קלה, אף על פי כן יוסף נענה לכל פנייה מצד הממונים עליו וזמין באופן תמידי לקריאות חריגות. לגביו מקום העבודה הנו מעבר למקור פרנסה. הוא רואה צורך לכבד את העבודה ולבצע אותה היטב. המשוב החיובי מצד המנהלים ומקרב התושבים מעניק לו סיפוק רב. "להקשיב, להגיע לעבודה בזמן ולבצע אותה על הצד הטוב ביותר ללא תלונות" - כך הוא מציג את המאפיינים של הצטיינות בעבודה. על כל אלה מצאה אותו הוועדה ראוי לתואר "עובד עירייה מצטיין לשנת 2017 - תשע"ז".

 

אהובה עזיזי

מינהל החינוך / אגף לחינוך יסודי

אהובה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1988 והיא משמשת כמזכירה ראשית ומנהלת חשבונות בביה"ס "חתני פרס נובל". היא זאת שנותנת מענה לבאי ביה"ס - מורים, עובדים, לעתים תלמידים והורים. אהובה עוסקת ברכישה בנושאים שונים ובאחריותה הצעות מחיר, מאזנים, התאמות בנק, קשר רצוף עם ספקים ודיווח  בנושאים שונים. כעובדת של הרשות המקומית היא מנהלת ומבצעת נאמנה את השימוש בתקציבים המועברים מן העירייה וממשרד החינוך לביה"ס ומציעה מהלכי חיסכון לטובת התלמידים והארגון בכלל. את המטלות השונות, הכרוכות בקשר עם גורמים שונים בעירייה ומחוצה לה, היא מבצעת בסבר פנים יפות, באירוח למופת ומתוך לויאליות לארגון. היא מצטיינת בעבודה, בעלת מוסר עבודה גבוה, מסורה מאוד, מגלה יוזמה ומחויבות. אהובה אינה שוקטת על השמרים. היא לומדת, מתמקצעת ומתפתחת בתחומים הנוגעים לעבודתה. הצוות בביה"ס מוקיר ומעריך אותה, וחבריה מספרים שהיא זמינה וקשובה לכל בקשה, משרה אווירה נעימה ורגועה  ומכבדת כל מי שבסביבתה. מורה מן הצוות בירכה את אהובה עם קבלת התואר "עובדת מצטיינת" וכתבה:"אהובה יקרה שלנו, את ראויה לכל מחמאה, אין לי ספק, שהשגת את התואר במלוא הזכות". אהובה מוצאת משמעות בכך, שבית הספר מעניק תחושת בית והרגשה שיש על מי לסמוך. היא מוצאת סיפוק בביטויי שביעות רצון מעבודתה מצד מי שבא אתה בקשרים. לדעתה, עובד מצטיין הוא מי שזוכה להכרת תודה ולהערכה על עשייתו. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

לאה פישלר

מינהל כוח אדם ואמרכלות / אגף משאבי אנוש

לאה החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1977 והיא משמשת כסגן מנהל באגף משאבי אנוש. לאה עובדת ותיקה, מנוסה מאוד וטביעות אצבעותיה ניכרות בתחומים שונים בעבודת העירייה. היא חולשת על תחומי עשייה מורכבים ומשמעותיים בארגון בתחום משאבי אנוש ועל פיתוחו של ההון האנושי. לאה  פיתחה לראשונה בעירייה את תחום הרווחה והדרכת עובדים והובילה אותו להישגים מרשימים, כולל הדרכות בתחום בטיחות בעבודה, ושימשה כרכזת הוועדה בנושא. לאה הטמיעה את מערך הנוכחות של כלל העובדים במערכות ממוחשבות בכפוף לחוקה ולהסכמים קיבוציים. כיום היא משמשת כממונה על נושאי פרישה, גמלאות וסיום העסקה. מתוקף תפקידה היא מלווה את העובדים המגיעים לגיל פרישה תוך הסדרת יציאתם לגמלאות וחישוב זכויותיהם וממשיכה להיענות לפניותיהם במקצועיות איכותית גם לאחר שפרשו. בשנתיים האחרונות ליוותה תהליך מורכב של עידוד פרישה מצד המערכת, והיא אחראית גם על תהליך סיומי העסקה בעירייה. בכל מקרה מדובר בתהליך מורכב המלווה בקושי רגשי, ולאה רבת הניסיון מטפלת בכך במקצועיות רבה, באכפתיות ובמסירות אין קץ ומתוך תחושת שליחות. היא מוצאת משמעות בהיותה חלק מצוות המפתח תהליכי עבודה לשיפור השירות לעובד ומוצאת סיפוק בתפקודה בנקודת צומת של הפעילות הארגונית, בלמידה המתמדת וביכולה ליישם מגוון מקיף של מיומנויות אישיות. לדעתה, מצוינות פירושה לעשות את הטוב ביותר מתוך שאיפה להגיע לשלמות, לגלות אחריות אישית ויצירתיות. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

 

יפית שבת

מינהל החינוך / אגף לחינוך קדם יסודי

יפית החלה את עבודתה בעירייה בשנת 1998 והיא משמשת כסייעת בגן הילדים "סיפורים וחרוז". עבודתה מתפרשת לאורך יום הלימודים - בבוקר מקבלת את ההורים ואת הילדים אל חצר נקייה ואל גן מסודר בחיוך רחב ובחיבוק. בהמשך מפעילה את הילדים במשחקים לימודיים ומקדמת אותם בתחומים שונים. היא דואגת להם לארוחת בוקר מגוונת ובריאה ומקנה להם הרגלי אכילה נכונים והקפדה על היגיינה. יפית עושה את המוטל עליה במסירות רבה וב'הגדלת ראש', יוזמת ותורמת רעיונות לקידומם של הילדים וכהכנה להמשך חייהם. היא ידועה כמי שמשרה אווירה של חמימות, שלווה ונינוחות כלפי אנשי הצוות שבגן וגם עם צוותי הצהרון והגן הסמוך. נתינתה לילדים אינסופית והיא משקיעה מעצמה למענם מעל ומעבר לשעות הפעילות של הגן."יפית אחראית ומסורה לעבודה. היא משאירה גן נקי ומבריק לצוות הצהרון" - כך מעידים חבריה לצוות. בעיני יפה חשוב, שהגן יהיה מקום בטוח ונעים; שהסביבה תהיה תומכת, מקבלת, מקשיבה ומכילה - הן ביחס לצוות, הן למען הילדים הרכים והוריהם המודאגים. סיפוק מיוחד היא חשה כשהילידים מתקדמים, מחייכים ומפגינים אהבה - ואין ערוך להישגים אלה כשמדובר בחינוך לגיל הרך. חבריה מציינים, שהיא מהווה נדבך משמעותי בגן ומוקירים את שאיפתה המתמדת להצעיד אותו  קדימה. "אני מרגישה אותם כאילו היו ילדיי, והם מרגישים אותי כמו אימא לכל דבר" - כך היא מביעה את תחושותיה בעבודה. "ראש גדול ויוזמה, עשייה מתוך שליחות, אהבה ויצירת אמון" - זה ה'אני מאמין' שלה. על כל אלה מצאה אותה הוועדה ראויה לתואר "עובדת עירייה מצטיינת לשנת 2017 - תשע"ז".

צלם: עידן גרוס

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו