השטח הבנוי במבנה עומד על כ-1,600 מ"ר והוא כולל קומת מבואה, קומה אחורית חלקית וקומת מרתף. למבנה שטח חנייה צמוד. הבניין גדול ממדים וכולל אגפים רבים וחצר פנימית.

בית העירייה הישן ממוקם במדרחוב רוטשילד בעיר, המהווה את לב לבו של מרכז הרובע ההיסטורי של העיר. המדרחוב, אשר מצוי בימים אלה בעיצומו של תהליך התחדשות, נמצא בחלקו המזרחי של רחוב רוטשילד - הרחוב המסחרי המרכזי החוצה את העיר ממזרח למערב. המדרחוב גובל בגן המושבה, ונמצא בסמוך לבית העירייה הישן, וליקב ההיסטורי, אשר גם בעניינו אושרה תכנית לאחרונה תכנית לשימור ופיתוח.

במסגרת המכרז, מציעה העירייה ליזמים בית מלון אשר בשטחו ניתן לבנות בין 26  ל- 32 יחידות אירוח. המלון יוקם בסטנדרט תיירות בדרגת תיירות Cעירוני לפחות, מסוג "בוטיק". העירייה מבקשת כי במלון יושם דגש על קונספט ייחודי, עיצוב מוקפד וסגנון חיים באופן המשלב את ההיסטוריה הייחודית של העיר ראשון לציון. במלון ניתן יהיה להקים טרקלין עסקים ובית קפה. בהיות המבנה לשימור, היזם יידרש לבצע את עבודות ההתאמה והשיפוץ על פי הנחיות השימור. העירייה תשתתף בעלויות הקמת המלון ובכל פעולות השימור, סך של כ-10 מיליון ₪. 

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, מסביר את המיקום הייחודי למלון הבוטיק: "אזור לב העיר ההיסטורית מהווה נקודת מפגש: בין ישן וחדש, היסטורי ומודרני, מזרח ומערב. האזור הזה מהווה גם מוזאון פתוח, המספר את סיפורה של תחילת ההתיישבות בראשון לציון. בשנים האחרונות אנו משקיעים רבות בהתחדשות של האזור. העירייה רוכשת מבנים ומשמרת אותם, משקיעה בנראות המרחב הציבורי ואף מובילה תכנית שיפוצים נרחבת לנכסים הפרטיים. לכך יש להוסיף את תכנית הפיתוח והשימור של היקב, אשר כוללת שימור של כ-18,000 מ"ר והפיכת מתחם היקב לאזור בילוי, תרבות, קולינריה, תעסוקה ומגורים, וצפויה להפיח חיים חדשים באזור כולו. אין לנו ספק שהאזור הזה יהפוך לאחד האזורים האטרקטיביים וראוי שיהיה בו מלון בוטיק".

מכרז זה שיוזמת העירייה לטובת מלון בוטיק בבית העירייה הישן מעורר הדים רבים. בעירייה מדגישים שבגין העובדה שההשקעה הראשונית של עלויות השימור תיפול על כתפי העירייה, יתאפשר לבעלי מקצוע מתחום המלונאות להיכנס למכרז ללא חשש.

חבר המועצה ומחזיק תיק התיירות, מיכאל רייף: "לראשון לציון נכסים היסטוריים בעלי ערך לאומי ובינלאומי. מעבר לכך, העיר נהנית מקולינריה מתקדמת, אזורי מסחר ובילוי וחוף ים מטופח. כל אלו הופכים אותה לפנינה תיירותית לתיירים מהארץ ומחו"ל. המלון שייפתח במדרחוב ממוקם באזור שעומד להפוך לפנינה תיירותית כמו מרכזי ערים היסטוריות באירופה, ואין לי ספק שימשוך אליו מבקרים רבים".

צילום: עיריית ראשון לציון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו