מנכ"ל עיריית ראשון לציון, פרנקו גונן (68), הודיע על סיום תפקידו. תא"ל במיל' גונן החל את תפקידו ב-2009 עם כניסת ראש העירייה, דב צור, לתפקידו. הוא ניהל את העירייה ביד רמה, הטמיע תהליכי עבודה יעילים וקידם פרויקטים עירוניים מורכבים. השבוע הודיע המנכ"ל על החלטתו לעובדי העירייה: "לאחר למעלה משבע שנים, בהן כיהנתי כמנכ"ל העירייה, הבעתי בפני ראש העירייה את רצוני לפרוש. יחד עמכם בנינו מערכת מקצועית ואיכותית, שהפכה לשם דבר בקרב השלטון המקומי בארץ.

התאהבתי בעיר המיוחדת והמרתקת הזו ואף בחרתי, לפני כשנתיים, לעבור ולגור בה, ביחד עם משפחתי". המנכ"ל הודה לעובדים על העבודה המשותפת ומסירותם, לחברי המועצה על שיתוף הפעולה ולצוות הלשכה. כמו כן הודה לראש העירייה על האמון והגיבוי במהלך עבודתו  "העבודה במחיצתך הייתה לי חוויה, אהבת העיר ותושביה היא נר לרגליך בכל צעד ושעל בפועלך. ניחנת במנהיגות, ביושרה ובמקצועיות נדירים במחוזותינו". ראש העירייה, דב צור, הוסיף "פרנקו החל איתי דרך משותפת לפני למעלה משבע שנים, בהן היה יד ימיני ושותפי להצעדת העירייה והעיר קדימה.

רוצים להיות מעודכנים בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן  ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

פרנקו הוביל את עבודת העירייה ביד רמה, והצליח בשנים הללו לייצר דרכי עבודה סדורות ומקצועיות, שהגבירו את היעילות ושיפרו את ההישגים של המערכת. 

הוא יצר סנכרון ותיאום בין הגופים השונים בעירייה ובין החברות העירוניות והפך את עבודת העירייה למכונה משומנת ויציבה. לצד זאת, ידע גם להיות "פותר הבעיות" העירוני, הכתובת לסוגיות קשות ומורכבות הזקוקות לפתרון יצירתי.  בעבודתו הפגין פרנקו הבנה מעמיקה, ירידה לפרטים, מסירות, הגינות, חריצות ובעיקר תבונה רבה בניווט המערכת. 

בזכות יכולותיו כמנהל של ארגון כה גדול, הצליחה העירייה להגיע להישגים רבים, בין היתר, להתמקם בצמרת הערים הגדולות בתחום החינוך, להפוך לעיר הגדולה בה התושבים הכי מרוצים מאיכות החיים ומשירותי העירייה השונים, לקטוף פרסי ניהול תקין ופרסי שקיפות שנה אחר שנה והרשימה עוד ארוכה".

פרנקו גונן השתחרר מצה"ל בדרגת אל"מ לאחר 26 שנות שירות. בין תפקידיו בצה"ל שימש כסגן קצין תותחנים ראשי ומפקד תותחנים בפיקוד צפון וכן כנספח הצבאי וראש משלחת משרד הביטחון בזאיר. בשירות המילואים קודם לדרגת תת אלוף. מאז השתחרר ועד לתפקידו בעיריית ראשון לציון, מילא שורה של תפקידים בכירים במגזר הציבורי, ביניהם מנהל אגף הביטחון והחירום בעיריית ירושלים, סמנכ"ל תפעול ומנהלה בעיריית חולון, מנכ"ל עיריית ראש העין, למשך כשנתיים הוא אף שימש כראש המועצה הממונה במעלה עירון. 

צור חתם את מכתבו: "אין לי ספק שתרומתו לארגון ולעיר תמשיך ותלווה אותנו עוד שנים רבות". בימים הקרובים תפרסם העירייה מכרז לתפקיד מנכ"ל העירייה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו