אמיר סולרסקי, התמנה השבוע לראש מטה מפלגת "יש עתיד" בראשון לציון, אמיר ( 51) נשוי לשירה, אבא לארבעה ילדים ,הנדסאי מכונות , בעל תואר ראשון במנהל עסקים בינלאומי ותואר שני במנהל חינוך , מנהל רשות הספורט וסמנכ״ל החברה העירונית מזה שמונה שנים, דירקטור לשעבר בחברה הממשלתית לתיירות ויו״ר ועדת הפרויקטים , מזה שנתיים וחצי יו״ר דירקטוריון החברה הממשלתית לפיתוח עכו העתיקה ובקרוב גם נצרת והגליל המערבי וחבר וועדת מומחים במכון התקנים הישראלי .אמיר החליף את מייסד המפלגה בראשל"צ רמי בז'ה בדיוק כמפלגת יש עתיד מזנקת בסקרים וכמעט מכפילה את כוחה, אמיר התפנה לראיון הכירות לגולשי ראשונט.


מה משך אותך לפוליטיקה ומדוע דווקא "יש עתיד"?

האמת שרק בארבעה החודשים האחרונים התחלתי לחשוב בכיוון ולאחר שיחה שקיימתי עם חברי רמי בז'ה מיסד המפלגה בראשון לציון הפנמתי שבאמת במפלגת "יש עתיד" נמצאים אנשים מצוינים ואיכותיים ביותר החלטתי שאני מצטרף ונותן את כולי . חובתי לציין את השקפת עולמו של יאיר לפיד שבחלט תואמת את השקפתי ולכן אני מרגיש שצריך לעשות הכול שיאיר לפיד יוביל את המדינה בעתיד , ההחלטה על הצטרפות לפוליטיקה כמובן התקבלה גם לאחר שקבלתי את ברכת הדרך של מובלי המפלגה בראשון ובארץ וביום חמישי את ברכת הדרך והמינוי בפועל מיאיר לפיד לעמוד בראש יש עתיד בראשון לציון שהיא אחת מהערים המשמעותיות ביותר בארץ וכאן המקום להודות בראש ובראשונה לרמי בז׳ה , ללי וולפר , תומר מואב , אייל אשד , בצלאל פורת , צביקה זמר,פבל אלוי שהספקתי להיות עמם בקשר לפני המינוי וכמובן כל הצוות שהקים את המפלגה בראשון וכמובן לבועז טופרובסקי ומוטי פרנקו מנהלי מטה השטח של יש עתיד .

איזו פעילות מתוכננת ל"יש עתיד" במישור המקומי?
אין ספק שהצוות הקיים בראשון איכותי מאוד , נצטרך קודם כל לבנות ״בית״ איתן ליש עתיד בראשון עם מערך לוגיסטי רחב וחכם שיתן מענה ארצי ומקומי .יש בהחלט הרבה נושאים שיש לטפל , מהכרות נרחבת עם נושאים מוניציפליים אין ספק שהניסיון שלי יהיה לעזר רב צריך פחות לדבר ויותר לעשות באופן אישי מי שמכיר אותי יודע שאני איש עבודה וכך אפעל למען התושבים ועיר .המגמה הראשונית היא להעצים את המפלגה באמה הארצית. כיום הנציגה של "יש עתיד" במועצה היא חברת המועצה קרן דנה שמחזיקה את תיק התרבות ובהחלט מבצעת עבודה נפלאה ומרגישים את עשייתה היטב בשטח.

כמה היו אחוזי ההצבעה ל"יש עתיד" בראשל"צ, ומה היעד בבחירות הבאות?
היעד הראשוני שיש עתיד יובילו את המדינה לאחר הבחירות הארציות היעד הנוסף הוא לעלות מעל מנדט אחד לפחות בבחירות המוניציפליות , כיום יש ליד עתיד מנדט אחד ואין ספק שזה לא מייצג. ואסור לשכוח שההתארגנות הייתה ממש קצרה והמפלגה כמעט קטפה שני מנדטים מפני שהיו חסרים קולות בודדים להשלמת המנדט השני.

איך התרשמת מיאיר לפיד?
כל מילה מיותרת , חכם , ענייני , מנהיג ואידאולוג , אין ספק שהוא ידע איך להוביל את המדינה למקומות הנכונים .

אתה ידוע כאדם ביצועיסט ללא פשרות ואדם די קשה גם עם עצמך , אתה לא חושב שתצטרך להתעדן במעט.
אין פשרות בתהליכי עבודה בטח בגופים ציבוריים , בעסק הפרטי שלך אתה יכול להרשות לחפף ברגע שקבלת מנדט ציבורי אין פשרות שירות הציבור מעל לכול . לצערי לא יודע לחפף ואמשיך להיות הכי מקצוען וענייני שאפשר . אבל כל מי שקרוב אלי יודע שאני חבר אמיתי ומתייצב ראשון בעת צרה .

אתה דמות מוכרת , מוערכת ושורשית בעיר ראשון לציון האם אלו נושאים שיכולים לסייע ?
בהחלט ואדע לקחת את כל זה ביחד עם כל אנשי יש עתיד למחוזות הכי טובים למען העיר , העיר ראשון לציון העיר שגדלתי , התחנכתי ויש לי בהחלט הרבה מה לתרום .אתחיל בראש ובראשונה להכיר את כל החברים , ללמוד מהם ולהתוות תרשים זרימה להמשך הדרך.

האם כבר קבלת תגובות מתושבים?
בהחלט המון תושבים , חברים וכאלו שאני אפילו לא מכיר כתבו לי בהצלחה ושהם ישמחו להצטרף לעשייה ולתמיכה ובהחלט יש מקום לכל מי שהמדינה והעיר חשובים עבורם. מסע ארוך לפני ומבטיח לא לאכזב .

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו