את האירוע כיבדו בנוכחותם השרים ישראל כץ ויריב לוין, חבר הכנסת צחי הנגבי, ראש העירייה דב צור, חברי מועצה וכמובן, משפחתו של ביטן. 

דוד ביטן נולד במרוקו ועלה לישראל בגיל 5. משפחתו קבעה את מקום משכנה בשכונת רמת אליהו בראשון לציון. שם החל את דרכו הפוליטי כפעיל שכונות, אז נבחר לראשונה למועצת העיר בשנת 1988. מאז ועד היום כיהן כחבר מועצה. בשבע השנים האחרונות כיהן כסגן ראש העירייה וממלא מקומו. במרץ האחרון הושבע לכנסת ישראל כחבר כנסת מטעם הליכוד.  

האירוע נפתח במצגת מרגשת שסקרה את חייו האישיים והפוליטיים וציינה את תפקידיו של ביטן במועצת העיר. 

סגן ראש העירייה וממלא מקומו, מוטי עג'מי בירך את ביטן בשם חברי המועצה. עג'מי הצחיק את הקהל כשסיפר על אופיו המיוחד של דוד, שלכתו הותירה חלל רב במרקם החברתי של מועצת העיר, ולו בתחום ההומור והסיפורים המבדחים. 

בנימה רצינית אמר עג'מי כי ביטן הותיר מורשת ענפה, הוא נלחם עבור כל תושב, גם במקרים שבהם אין פתרון נראה לעין, דוד מסוגל היה למצוא פתרונות יצירתיים.

ראש העירייה, דב צור, סיפר כי הוא הכיר את ביטן משנת 1993 כאשר הוא נבחר לראשונה למועצת העיר, ודוד כבר היה חבר מועצה ותיק. צור: "למרות שאף פעם לא היינו באותה רשימה, נוצרה חברות שקשה לי להסביר אותה במילים. דוד מתנהל בפקחות, בשכל חריף וגם בחברות, שהתגבשה ברגעי מבחן. העבודה המשותפת שלנו הייתה רצופה בריבים וצעקות עד לב השמיים, אבל זה תמיד נגמר בידידות טובה. 

השנים מאז שנבחרתי לראש עירייה היו גולת הכותרת של יחסינו. בתפקיד הזה צריך להיות מסוגל להאציל סמכויות - הניסיון עם דוד אפשר לי לתת לו לעסוק בנושאים מורכבים, שדוד הצליח בפקחותו הרבה לחלץ אותנו מלא מעט פלונטרים. אין יותר מתאים מדוד ביטן מלהיות חבר כנסת. כנסת ישראל תיהנה ממנו בגדול, ואזרחי ישראל ייהנו ממנו בגדול".

צור סיכם שהימים מאז שדוד הלך מלווים בעצב מהול בשמחה "אנחנו שמחים בשביל דוד, אבל קצת עצובים בשבילנו" אמר.

שר התחבורה, ישראל כץ, סיפר כי הוא מלווה את דוד ביטן כבר 30 שנה וראה אותו מתפתח וצומח עד להיבחרו לכנסת. "בימים שיש אנשים שמזדמנים לפוליטיקה כבדרך אגב, אתה כעת עשית דרך ארוכה. אני יכול להבטיח שהפערים יצטמצמו מהר מאוד, הניסיון שלך והיכולות יום, יביאו אותך לשורה הראשונה של מנהיגות הליכוד". ישראל כץ בירך את העירייה שיש לה נציג במקומות החשובים ביותר. 

חבר הכנסת ביטן אמר: "יש לנו עיר מצוינת. זה מתבטא שהעיר מנוהלת נכון, התושבים אוהבים את העיר. נכון שהתושבים לא מעט מקטרים, אבל השאלה היא מה אומרים אנשים שגרים בערים אחרות- הם מעריצים את ראשון לציון. העיר צומחת ומתפתחת והיום כשאני מחוץ לעירייה אני חש בזה הרבה יותר". בנימה אישית הוסיף ביטן "עד שלא עזבתי לא ידעתי כמה אתם חשובים לי. אני רוצה להודות לחברי, חברי המועצה, לעובדי העירייה, למהנדס העיר, מנכ"ל העירייה, כיהנתי שנים כחבר דירקטוריון החברה העירונית, וראיתי אנשים שעושים עבודה טובה ומצוינת. אני מודה לאשתי ובנותיי, וגם לאחי שהיה לי משענת בתקופות לא פשוטות. אני מודה לחבריי מהפוליטיקה שידעו לקבל אותי לכנסת בזרועות פתוחות והחזירו לי על תמיכה של שנים. אני מתחייב, גם בתפקידי כחבר כנסת, להיות נאמן לעיר ולדאוג לעיר שלנו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו