לצד קמפיין הסברה ומבצע אכיפה מוגברת בנושא ניקיון העיר שמקדמת עיריית ראשון לציון, יש כאלו שבוחרים לזהם וללכלך את העיר, ובגדול, ממש בגדול. בשבוע האחרון נתפסו שלושה נהגי משאיות, בשלושה מקרים שונים, מרוקנים את מכולתם בשטחים פתוחים בעיר. בסוף השבוע האחרון היה זה נהג משאית מבת ים ששפך טונות של פסולת בשטח פתוח בנחלת יהודה. לחובת הנהג נרשם דו"ח בגובה של 1500 שקלים וכן הוא נדרש לפנות את הפסולת מהמקום. יום למחרת, באותה שכונה, היה זה נהג תושב העיר שנתפס על חם שופך גושי אבני כורכר. גם לחובתו נרשם דו"ח בגובה 1500 שקלים וכן דרישה מיידית לפינוי.

שבוע לפני כן, מעבר לכביש ממש, נתפס נהג משאית שאינו תושב העיר, עושה את אותו הדבר ומרוקן את תכולת המשאית שלו שהייתה מלאה בפסולת בניין הישר לשטח מגודר המשמש כעסק לסחר בברזל. מבדיקה במקום עלה כי זוהי אינה פעם ראשונה וכי הנהג פרק במקום כבר מספר פעמים. לחובתו נרשם דו"ח בגובה של 1500 שקלים וכן דרישה לניקיון המגרש בתוך חמישה ימים. בחברה לביטחון מסבירים כי הנהגים מבקשים לחסוך את עלויות ההובלה וההטמנה ולכן מחפשים שטחים שבהם ניתן לפרוק את התכולה מבלי שישימו לב.
 
רוצים להישאר תמיד מעודכנים? אז תנו לנו לייק לדף הפייסבוק של ראשונט לחצו כאן

כאמור שני מקרים אלו מתרחשים בעת שעיריית ראשון לציון הכריזה על קמפיין הסברה ומבצע אכיפה מוגברת בנושא. הקמפיין כולל שלטי חוצות ברחבי העיר וכן פרסום על גבי מוניות שירות. בשלטי הפרסום מתואר ריהוט ביתי מיושן ובלוי לצד ערימות פסולת תחת הכותרת "הרחוב הוא לא מקום לפסולת – לכלכת? שילמת". במקביל לפעילות ההסברה, מינהל החינוך בעירייה הורה למנהלי בתי הספר לעסוק בנושא הגברת המודעות החברתית לניקיון העיר, כחלק מתכניות לימוד לפיתוח אישי ומעורבות חברתית. לצד הקמפיין, מבצעים פקחי החברה לביטחון פעילות יזומה ומוגברת בשכונות העיר לאיתור מלכלכים, בין אם אלו אזרחים המשליכים פסולת וחפצים ברחוב או מתוך רכב שיקבלו דו"ח בגובה 730 שקלים ובין אם מדובר בעובדי ארגון/חברה או רכב מסחרי שבמקרה זה גובה הדו"ח יהיה גבוה יותר. גם באשר להוצאת פסולת גדולה (גזם) או פסולת בניין שלא ביום הפינוי המאושר. הפקחים הונחו לעלות על עקבות המשליכים באמצעות פרטים מזהים בפסולת. יש לציין כי יושם דגש על בעלי כלבים שלא אוספים את צואת כלבם.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לבטחון, רז קינסטליך, מוסיף כי אומנם העירייה היא זו שמובילה את קמפיין ההסברה והאכיפה, אבל האחריות והשותפות היא של כלל תושבי העיר "כולנו רוצים לחיות בסביבה נקייה ולשמור על הסביבה בה אנו גרים. אני קורא לתושבים להתגייס לקמפיין הניקיון ולהתריע על כל מפגע סביבתי שהם נחשפים אליו". מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני, שיבח את פעולות פקחי הסיירת הירוקה שהצליחו לתפוס בשעת מעשה את הנהגים.
 
תמונות מאחד האירועים.
צילום: עיריית ראשון לציון 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו