אחת מהמשימות המרכזיות שהציב ראש העירייה, דב צור, עם כניסתו לתפקיד, הייתה "לאחד" בין חלקה המערבי של העיר לחלקה המרכזי/מזרחי, ההחלטה של רכבת ישראל להפריד את כרטיסי הנסיעה בין שתי תחנות העיר, רק מעמיק את הקושי.

לאחרונה החליטה רכבת ישראל, ללא כל הודעה מוקדמת לנוסעים, על הפרדת כרטיסי הרכבת בתחנות "ראשונים" במרכז העיר לתחנת "משה דיין" במערב העיר. משמעות הדבר הוא שתושבי ראשון לציון  אשר רכשו כרטיס רב-קו ב"ראשונים" אינם רשאים להשתמש בו בתחנת "משה דיין" ולהיפך, למרות שמדובר בתחנות באותה עיר ומחיר הכרטיס זהה.

מפניית עיריית ראשון לציון לרכבת ישראל בדבר הנושא, נאמר כי משרד התחבורה אוסר על שימוש באותו כרטיס, היות ומדובר על תוואי שונה של מסילת הרכבת. בעירייה כאמור לא מקבלים טענה זו ומתכוונים לפעול כדי לשנות את רוע הגזרה.

נזכיר כי זו לא פעם ראשונה שעיריית ראשון לציון מלינה על הרכבת. בעבר דן ראש העירייה, דב צור, עם סמנכ"ל התכנון והכלכלה במשרד התחבורה על פערי המחירים הבלתי הגיוניים בין מחיר כרטיס אוטובוס לתל אביב העומד על 6.60 ₪ לעומת מחיר כרטיס רכבת לעיר הגדולה העומד על 15 שקלים. על כך אמר ראש העירייה: "תושבי העיר הנוסעים צפונה, סובלים מידי יום מעומסי תנועה קשים. המטרה של הקמת תחנת רכבת במערב העיר הייתה להוריד כמה שיותר כלי רכב מהכבישים, ואנו רואים שאכן רבים החליפו את הרכב בנסיעה ברכבת. הוזלת תעריף הנסיעה תהפוך את הנסיעה ברכבת לאטרקטיבית יותר לרבים אחרים ואז אולי נראה רבה יותר בכבישים".

רבים מתושבי העיר עושים שימוש ברכבת. על פי הנתונים האחרונים, למעלה ממיליון וחצי נוסעים עושים שימוש ברכבת דרך תחנות העיר. עוד עולה מהנתונים כי היעד המרכזי של הנוסעים ממשיך להיות תל אביב, עם 66% מכלל הנסיעות, כאשר רובם יורדים בתחנת רכבת מרכז.

צילום: אבי קקון

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו