עיריית ראשון לציון הדליקה נר שלישי בחנוכה יחד עם משפחות השכולות בראשון לציון שיקיריהן נפלו במבצע "צוק איתן"- סמ"ר מתן גוטליב מיחידת מגלן, סמ"ר טל יפרח מגולני, ורס"ל דניאל מרש מחיל השריון זיכרונם לברכה נהרגו לפני חמישה חודשים במהלך מבצע צוק איתן. האירוע נעשה בשיתוף חב"ד ובמעמד ראש העירייה, דב צור ומנכ"ל העירייה, פרנקו גונן. לשם כך נבנתה חנוכיית ענק בגובה של תשעה מטרים. שמוליק גוטליב, אביו של מתן גוטליב, ושליח חב"ד הרב חיים ריבקין עלו במנוף מיוחד לראש החנוכייה והדליקו אותה. נוי יפרח, אחותו של לוחם גולני טל יפרח, שנהרג בהיתקלות ברצועה, נשאה דברי ברכה באירוע.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "חג החנוכה הוא חג הניסים והנפלאות, אך הוא גם חג של גבורה, גבורת המכבים וניצחונם על הרומאים, שהביאו בסופו של דבר להקמתה של ממלכת ישראל העצמאית והריבונית. הסמליות הזו נכונה ביתר שאת גם בימינו. אנו יודעים שאלמלא גבורתם של הבנים והבנות שנפלו במערכות ישראל, לא היינו עומדים כאן במדינתנו העצמאית והריבונית". צור הוסיף ואמר למשפחות כי בכל דור ודור זקוק עם ישראל לגיבורים "בדור הזה היו אלו בני משפחותיכם שהיו לגיבורים, שבזכותם אנו זוכים לעמוד כאן ולהדליק נר של חנוכה."

כמיטב המסורת שבה צמרת העירייה מבקרת בגני ילדים בחנוכה, הגיע ראש העירייה והמנכ"ל לגן הצב של אורן במרכז העיר והדליקו חנוכייה עם צוות הגן, הילדים והוריהם.

הדלקת נרות מרגשת נוספת נרשמה במועדון ניצולי השואה בראשון לציון במסגרת פרויקט מסע ביוזמת הסוכנות היהודית- צעירים דוברי אנגלית מרחבי העולם בגילאים 22-27 מתנדבים כעשרה חודשים בבתי ספר ברחבי העיר, וזוכים לשיתוף פעולה צמוד של אגף הפרט בעיריית ראשון לציון. משתתפי התוכנית הגיעו לחגוג את חג האורים עם ניצולי השואה בעיר וכן קיימו פעילות משותפת. שני הצדדים שמחו מאד על ההזדמנות המיוחדת להכיר אחד השני.

מי שביקר בבניין העירייה, הבחין בוודאי בתערוכת חנוכיות מקוריות במיוחד העשויות פסולת אריזות. מדובר כמובן במסורת שמתקיימת מדי שנה ביוזמת האגף לאיכות הסביבה ומינהל החינוך- האגף לחינוך יסודי. הפעם התערוכה הייתה בסימן אריזות וזאת לטובת הגברת המודעות לתוכנית להפרדת ואיסוף פסולת אריזות לפח הכתום שנכנסה לעיר בימים אלו.

בתערוכה ניתן לראות חנוכיות עשויות מבקבוקי אקטימל, קרטוני ביצים, בקבוקי פלסטיק, אריזות במבה, בקבוקי שמפו ועוד – כולם אריזות. פתיחת התערוכה לוותה בטקס מרשים שהכינו תלמידי בית הספר "נווה עוז" שהתמקד בנושא החנוכה והאור, ובו השתתפו התלמידים, ההורים ואפילו הסבים והסבתות של התלמידים.

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק איכות הסביבה, יפעת מאירוביץ יפת, אמרה באירוע: "אני מודה לכל התלמידים ובתי הספר שחשבו ויצרו חנוכיית בשימוש חוזר של אריזות, פעילות זו הינה רק נדבך אחד בפעילות העירונית למיחזור בכלל ומיחזור אריזות בפח הכתום בפרט". נזכיר כי עד היום חילקה העירייה כ- 3000 פחים, והחלוקה נמשכת. 
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו