1. עקב פניות תושבים על סחבת בקידום פרוייקטים של תמ"א 38, כינס מחזיק התיק הטרי, חבר המועצה אוהד אוזן (התנועה החברתית הירוקה) ישיבה בהשתתפות מהנדס העיר - אלי יהלום, מנהלת הרישוי והפיקוח על הבנייה - רות אמיר ומנכ"ל החברה הכלכלית - ניצן פלג. בישיבה נכח גם סגן ראה"ע, מחזיק תיק ההנדסה דוד ביטן (הליכוד). בישיבה הוחלט על זירוז הליכים ביורוקרטיים עירוניים וכן בעקבותיה חודדו הנחיות עבור עובדי ופקידי האגף. לפרטים נוספים לחצו כאן

2. הצעה לסדר היום בנושא סבסוד קייטנות לילדי העיר, של יו"ר האופוזיציה, חבר המועצה אסף דעבול (פז) עלתה בישיבת המועצה. בהצעתו ביקש דעבול, שהעירייה תוזיל את מחיר הקייטנות לילדים בגילאי 3-12 לסך של 900 ש"ח. כמו כן ביקש דעבול כי מתחם "החי-כיף" יפתח בתקופה הקרובה ללא תשלום. ראש העירייה דב צור ׁ(רק ראשון) השיב להצעתו של דעבול, בתואנה כי אכן מחירי הקייטנות הוזלו (לקייטנה עד השעה 13:00 העלות עומדת על כ-990 ש"ח). התקיים דיון בו הציע דעבול להקים ועדה עירונית שתבדוק הוזלת מחירי הקייטנות. חבר המועצה ישראל מוטעי (ל.ה.ב.) טען כי רעיון זה עלה על ידו כבר בעבר וכי בעקבות יוזמה שלו ושל חבר המועצה דורון אוזן (ל.ה.ב.), הוזלה עלות הקייטנות לילד שלישי מאותה המשפחה בכשליש.

ראש העירייה הוסיף והבהיר כי שנה זו חריגה יחסית לעבר מפאת יישום פרוייקט "בית הספר של הקיץ" על ידי משרד החינוך, שעלותו כ-300 שקלים לתלמיד כשבשאר העלות מתחלקים המשרד והעירייה שווה בשווה. כתוצאה מהפעלת הפרוייקט מערך קייטנות החברה העירונית קרס, טוען צור. מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי (רק ראשון) ציין כי למשפחות נזקקות ניתנת הטבה משמעותית ועלות קייטנה עבורן היא כ-150 שקלים בלבד. ראש העירייה סיכם הדיון בהנחיית כלל הגורמים לגבי פרסום ההנחות שהעירייה נותנת למשפחות מעוטות יכולת. סקירה לגבי פעילות "בית הספר של הקיץ" תוצג בישיבת המועצה בחודש ספטמבר על ידי מנכ"ל החברה העירונית - אלי פולק.

3. עוד בישיבת המועצה עלה נושא מקלטים ומיגון תושבי העיר. יו"ר האופוזיציה דעבול טען כי בשכונות רבות בעיר קיים מחסור במקלטים, הן בשיכון המזרח והן בשכונת נחלת יהודה. כאשר מבקשים התושבים הצבת מיגוניות, נתקלים התושבים במנגנון העירוני, בקשות להיתרי בנייה ושאר מעכבים, לדבריו. כמו כן, לטענתו במקומות בהם קיימים מקלטים לעיתים הם מרוחקים מהבניינים והתושבים מתקשים להגיע בזמן הנדרש, חלק מהמקלטים ניתנו לשימוש עמותות ובאחד מהם אף נפתחה מכולת. השיבו: סגן ראש העירייה דוד ביטן כי המכולת פונתה וראש העירייה. צור טען כי בפגישה שערך יחד עם ראשי רשויות נוספים במהלך מבצע "עמוד ענן" ב-2012 לצורך הפקת לקחים, הציג בפניו את הקושי בהיעדר המיגון בעיר ופרס בפניו שני פתרונות, כשאחד מהם הוא מתן ערבות מהמדינה כך שתושבים יוכלו לקחת הלוואה להקמת ממ"ד בפריסה של 25 שנים וכך גם ההחזר החודשי יהיה קטן.

יחד עם זאת טרם קודם נושא זה ומאחר שראשון אינה יכולה להחליט עליו לבדה, 26,000 תושבים נותרים ללא מיגון (אומדן של מנכ"ל העירייה, פרנקו גונן). מנכ"ל העירייה הוסיף ואמר כי אכן קיימת בעיה בשימוש דו-תכליתי של מקלטים והם פועלים לטיפול בנושא. פנייה של ראש העירייה לפיקוד העורף מבקשת להסדיר גם את החניונים בעיר כמרחבים מוגנים וכן פתיחתם של מקלטים בבתי ספר באיזורים בהם אין מרחבים מוגנים. ראש העירייה ביקש מביטן, הממונה על קשר עם הממשלה והכנסת, לדווח על הבעיה גם לערכאות אלו ולדאוג לכך שנושא הממ"דים יכנס לתיקון 102 של חוק התכנון והבנייה שיוכן בקרוב.

4. סמכויות... סמכויות... סמכויות... בישיבת המועצה הוחלט על האצלת סמכויות בתחום המדרחוב למשנה לראש העירייה, מחזיק תיק רישוי עסקים אייל מושיוב (רק ראשון). חברת המועצה המחזיקה את תיק התרבות קרן דנה (יש עתיד) לא השתתפה בהצבעה, בתואנה כי אינה מבינה את פירוש מתן הסמכויות בתחום וכי אירועי תרבות, אשר בסמכותה, מתקיימים במדרחוב ואין מקום לחפיפה. כן אושרה האצלת סמכויות נוספות למ"מ ראש העירייה מוטי עג'מי. בנוסף לתיק הרווחה אותו הוא מחזיק היום, יחזיק כעת עג'מי גם את תיק הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול. מנהלת יחידת המחוננים והמצטיינים בעירייה - ברכה צויליך וכן חבר המועצה סורין גנות (פז) מונו לתפקיד חברים בועד המנהל של התזמורת הסימפונית העירונית. מאחלים לכולם בהצלחה!

5. שמות... שמות... שמות.... רחוב דיזינגוף? מחודש שעבר, לא רק בתל אביב. אושר רחוב על שמו של ראש עיריית תל אביב הראשון וזה שהקים את איזור התעשייה הישן בראשון לציון. על זה נאמר: ראשון פעמיים.
רחוב נוסף אושר על שמו של מנהל היקב העירוני בשנים 1893-1902, בוריס אוסוביצקי. רחוב נוסף שאושר יקרא על שמם של יהודה ואביבה מגר בנחלת יהודה, יהודה שירת בצבא הבריטי והיה חבר מועצת נחלת יהודה ויו"ר הועד החקלאי בנחלה. בהמשך גם ריכז את המשק החקלאי בבי"ס ויצ"ו בשכונה.

עד כאן מועצה בקטנה להפעם, נשוב אליכם בסוף חודש אוגוסט עם כל מה שקרה בינתיים, בתקווה לזמנים שקטים ורגועים יותר.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו