איך גורמים לנשים להיות יותר מעורבות בזירה המוניציפלית? אחת הדרכים שעיריית ראשון לציון מאמינה בהן היא לתת לנשים את הכלים והידע לעשות זאת. השבוע הסתיים קורס פיתוח מנהיגות בתחום הציבורי. במשרד לקידום מעמד האישה בעיריית ראשון לציון מסבירים כי עצם העובדה שבכנסת הנוכחית יש 27 חברות כנסת, הכי הרבה נשים מאז הקמת המדינה, מלמדת על השינוי שמתחולל בחברה הישראלית, אולם זה עדיין לא מספיק. הקורס התקיים במסגרת "רשת נשית" שאותה הובילה יועצת ראש העיר למעמד האישה, איריס כגן, בתמיכה ואחריות של מחזיקת תיק מעמד הנשים, חברת המועצה לימור גור ובתמיכה ומימון של הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה שבראשותה עומדת ורד סויד: "אתן ממשיכות את דרכה של חנה לוין שהיתה ראשת העיר הראשונה בארץ" אמרה סוויד לבוגרות הקורס "אני מאמינה שבמועצה הבאה יהיה ייצוג  גדול יותר לנשים". סוויד שיבחה את העשייה של העירייה בתחום וציינה את אות נחשונית לנשים פורצות דרך שהעירייה מעניקה מדי שנה.

ראש העירייה, דב צור, בירך את הנשים ואמר כי היה מאוד רוצה לראות יותר ויותר נשים פועלות בזירה הציבורית, "אנו כעירייה שמחים וגאים להעניק לאלה הרוצות בכך את הכלים לעשות זאת".

50 נשים בגילאי 30 ועד 50 נטלו חלק בקורס שנמשך 40 שעות על פני עשרה מפגשים. את הקורס הנחתה היועצת האירגונית עירית דורטל. תמהיל המשתתפות כלל פעילות חברתיות, אמהות חד הוריות, נשים מעל גיל 50 ,צעירות ,סטודנטיות,  אימהות נשות עסקים ונשות חינוך מהמגזר הדתי ומהמגזר החילוני, כולן תושבות העיר שביקשו ,לקבל ההכשרה שתסייע להן לקחת חלק בפעילות המוניציפאלית.

מחזיקת תיק מעמד הנשים, לימור גור, אמרה: "אשמח לראות את בוגרות הקורס משתלבות במוקדי העשייה החברתיים והמוניציפליים בעיר כחלק בלתי נפרד מהמרקם האנושי הפעיל בעיר. בוגרות הקורס הן נשים אקטיביסטיות 'שהאש בוערת בקירבן', שאיכפת להן, שרוצות להוביל עשייה חברתית למען קהילה בה הן חיות, ולפעול לשיפור איכות החיים. אני מזמינה את הנשים בעיר להיות שותפות לדרך במסע המרתק של העשייה בעיר.

יועצת ראש העירייה לקידום מעמד הנשים, איריס כגן, הוסיפה: "הקורס התקיים במטרה לאפשר ליותר נשים להשתלב ולהנהיג בתחומי השפעה ציבורית וכן במטרה להעניק כלים להתמודדות אפקטיבית ולמעורבות חברתית רבה יותר. ייצוג הולם והעדפה מתקנת בין המינים נחשבים לעקרונות יסוד בחברה המערבית והמודרנית".

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו