"השכונות הוותיקות בעיר סובלות מהיעדר מיגון והתושבים נשארים ללא מענה" כך אמר בתחילת השבוע ראש העירייה, דב צור לסגן שר הביטחון, דני דנון, שביקר במרכז השליטה במוקד העירוני בעיר. צור ציין כי על הבדיקות שבידו, ישנם כ-26 אלף תושבים ללא מיגון בעיר. "לא כולם יכולים להגיע למקלט ציבורי בזמן וגם אין די מקלטים ציבוריים."

סגן שר הביטחון, דני דנון אמר: "המוכנות הגבוהה של תושבי ראשון לציון ראויים להערכה, אנחנו בעיצומה של מערכה נגד חמאס שמטרתה להשיב את השקט והביטחון לתושבי ישראל. החוסן של אזרחי ישראל נותנים לצה"ל את הכוח להמשיך במבצע עד אשר השקט יחזור. החמאס מתוסכל כעת ונואש להישג כלשהו, אין לו מה להציג לאוכלוסייה חוץ מהרס רב בעזה".

רוצים להיות מעודכנים בכל מה שקורה בעיר? לחצו כאן  ותנו לייק לדף הפייסבוק שלנו.

היוזמה השנייה היא שהממשלה תעמיד ערבות מדינה להלוואות להקמת ממ"דים. ראש העירייה הציע להשתמש בפורמט של הלוואות שיפוץ חזיתות שמפעילה העירייה בשנים האחרונות, במסגרתו העירייה יחד עם בנק הפועלים, מעניקה הלוואה של 30 אלף ₪ לפרק זמן של עשר שנים לכל יחידת דיור לטובת שיפוץ חזית הבית המשותף, כאשר העירייה נושאת בכל הריבית וההצמדה. כך יוצא שכל דייר משלם כמאתיים ₪ לחודש. בעלי בתים פרטיים או בתים משותפים שאין בהם ממ"ד ואינם מתאימים לתמ"א 38 יוכלו לקבל הלוואה ולשלם עליה סכום נמוך מידי חודש. מה שאמור לתת פתרון לכל אותם אלה שאין להם יכולת להתמגן בימים הללו.

בנוסף, ביקש ראש העירייה מדנון לפעול במסגרת תיקון לחוק התכנון והבנייה לכך שיינתנו הקלות בדרישות להיתר בכל הנוגע להקמת ממ"ד.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו