איך הגעת לפוליטיקה?
אמר לי פעם מישהו "לפעמים הדרך יודעת יותר טוב מאשר ההולך בה". ההחלטה ללכת לפוליטיקה לא הייתה משהו שהתבשל אצלי בראש במשך שנים, אך מרגע שהגעתי לפוליטיקה זה היה אך טבעי בשבילי. הייתי מפיק אירועים צעיר וההרגשה שניתן לעשות הרבה מעבר למה שנעשה בעיר בתחום הצעירים הניעה אותי. הרגשתי שחייב להיות ביטוי נכון ואמיתי לצעירי העיר, שלא יוצגו במועצת העיר עד לפני עשור, עד לפני הגעתי.
 
מה עשית לפני כן?
את דרכי הפוליטית התחלתי כבר בגיל 23, כלומר מרגע בו השתחררתי מהצבא לא חלף הרבה זמן מאז נכנסתי לפוליטיקה. בתקופה הזו המשכתי בעיסוקיי טרום הצבא כאשר הפעלתי והפקתי אירועים לטווח גילאים רחב מאוד: מילדי בית ספר יסודי ועד מסיבות סטודנטים. כמו כן התחלתי ללמוד באוניברסיטה.
 
מה מקור השם קינסטליך?
עד גיל 18 עניתי לשם המשפחה קינן. כאשר סבי היה על ערש דווי הוא ביקש שמישהו מצאצאיו יחזיר עטרה ליושנה ויחזור לשורשים, ואני, על קרבתי הגדולה לסבי המנוח, החלטתי לשנות את שמי בחזרה קינסטליך, שם מזרח אירופאי מן הסתם..
 
באילו תיקים החזקת בקדנציה הנוכחית ומה קידמת בהם?
במהלך הקדנציה האחרונה שפר מזלי ויצא לי להתנסות בכמה תיקים ובכמה תחומים שמעניינים אותי ואני מרגיש מעורה בהם. כיום ובמהלך השנתיים האחרונות אני מכהן כמחזיק תיק איכות הסביבה בו קידמתי נושאים רבים כגון המשך פיתוח שבילי אופניים, הכנסת פחי מחזור לטקסטיל, לבקבוקי פלסטיק, לנייר והפכנו לעיר מובילה בנושא המיחזור. נושא החינוך לאיכות הסביבה בגני הילדים ובבתי הספר צבר תאוצה גדולה וכיום הדור הצעיר הוא זה שמניע את הוריו לפעולה. כמו כן מקומות כמו אגמון הנקיק וחוף הים זכו להתייחסות נרחבת ותכניות שמירה ופיתוח יסודיות נעשו בהן. הפרדת הפסולת לשני זרמים ותחנת המעבר והפרדה לפסולת הגדולה בארץ הוקמו בעיר.

תיק נוסף בו החזקתי במהלך הקדנציה הוא תיק קשרי תושב. כמחזיק תיק זה עלי להיות נגיש ורגיש לכל אזרחית ואזרח שפונים אליי. דרך תיק זה העליתי הצעות וחקיקות עירוניות כדוגמת רישום לגני ילדים עירוניים מתחת לגיל3 על בסיס מקום פנוי, בניית מקבצי דיור לצעירים תושבי העיר ומתן הנחות שונות לזוגות צעירים וליזמים צעירים. פניות שונות של תושבי העיר האירו לא פעם את עיני לנושאים דרושי טיפול כמו הקמת חניון עירוני צמוד למקומות הבילוי, הלוואות לשכר לימוד אוניברסיטאי ופריסת תשלומים הוגנת ועוד הרבה מאוד נושאים שבאמת קצרה היריעה מלהכיל...
 
מה היית רוצה לראות שונה בעיר, מה עדין חסר?
ראשון נמצאת בשיאו של תהליך והייתי רוצה לראות אותו ממשיך ומתעצם – הייתי רוצה לראות עיר "ירוקה", מטופחת ומסודרת יותר. הייתי רוצה שהליכים בירוקראטיים יתנהלו בצורה חלקה יותר. הייתי רוצה שראשון תהפוך להיות עיר שכולם רוצים לגור בה ואף אחד לא רוצה לעזוב אותה, כמובילה תרבותית (הופעות, פסטיבלים ומקומות בילוי), מובילה תרבות ירוקה ושל איכות סביבה, מובילה בעזרה לצעירים ומשפחות צעירות, מובילה ברמה האקדמית ושהמכללה למנהל תהפוך לאוניברסיטה ושתהפוך למובילה במספר מקומות העבודה שהיא יכולה להציע לתושביה. 
 
מה הסיבה שהחלטת לרוץ שוב למועצה?
כמו שניתן להבין מהשאלה הקודמת אני מרגיש שאנחנו בעיצומו של תהליך ואי אפשר לעזוב אותו באמצע. יש עוד הרבה דברים לשפר ואני מרגיש שיש בי עוד הרבה רצון וכוח  לעזור בהם. אני גם מרגיש שאחרי שתי קדנציות יש לי יותר כלים לבצע את הדברים האלו. לסיום אני פשוט לוקאל פטריוט ותמיד ארצה לתרום לעיר שלי.


 
מדוע עזבת את פז ועם מי אתה רץ כרגע?
סיבת היפרדותי מפז הייתה עקב חילוקי דעות  בלתי ניתנים לגישור, והשקפות עולם שונות. הנושא הזה נידון בהרחבה כבר בעבר ועכשיו אני עם הפנים קדימה ואני ארוץ ברשימה עצמאית, א- פוליטית שעונה לשם הירוקים+ הצעירים. התנועה תהווה המשך של האני מאמין שלי ושל העשייה של התנועה המקורית שלי, תנועת צב"ר
 
אילו תחביבים יש לך, מה אתה עושה בזמנך הפנוי?
עם השנים הזמן והמקום לתחביבים הולך ופוחת ועדיין אני מצליח לשלב את האהבות שלי לאנשים ולפעילות די הרבה. אני טיפוס משפחתי ואוהב מאוד לבלות עם הורי, אחיי ובמיוחד עם האחיינים שלי. מעבר לזה אני אוהב להיפגש עם חבריי הקרובים, לשבת על כוס קפה ושיחה טובה. אני חובב ספורט נלהב ואני משחק סקווש פעמיים בשבוע, בנוסף אני עוסק בגלישת רוח וספורט ימי בכלל. יש לנו סירה שאנחנו משיטים במימי הכינרת כשמזג האוויר מרשה זאת.

איזו מוסיקה אתה לרוב שומע?
כישראלי אני מתחבר למילים ולשפה שגדלתי עליה וכפועל יוצא של זה המוזיקה המועדפת עליי היא ישראלית. אני אוהב את שלמה ארצי, משינה וכוורת אבל גם נהנה מאיל גולן ומפופ ים תיכוני.
 
אם היו מגבילים אותך לערוץ טלוויזיה בודד למשך חודש, באיזה ערוץ היית בוחר לצפות?
הייתי רוצה להגיד ערוץ שמונה או נשיונל ג'אוגרפיק אבל סביר להניח שלבסוף הייתי הולך על ערוץ הספורט
 
במה המצע שלך שונה מהתנועה החברתית הירוקה שגם רצה למועצת העיר?
אני לא מתכוון להתייחס ולהשוות עצמי למפלגות אחרות שכבודן במקומן מונח, מה שכן אני יכול לדבר על המפלגה שלי שהיא הרשמית והיחידה שנותנת מענה, ברמה הארצית והמקומית, בנושאי איכות הסביבה והחיים. באני מקדם אג'נדה ירוקה שתשפיע על דורות לבוא, אך הכובע המהותי הנוסף של התנועה שלנו היא בכוח ובפעילות למען צעירי העיר.
 
מדוע לא חברת לסיעה אחרת? אתה מאמין שתצליח יותר לבד?
הייתה לי העדפה ברורה ללכת לפי החליל של עצמי, לקדם את הנושאים שאני הכי מאמין בהם ולא להיות כפוף לשום אג'נדה אחרת. מה עוד שאני מעדיף להיות חלק בתנועה א- פוליטית ולא להיתפס כחלק מגוף ארצי גדול. סך הכל העשייה שלי היא למען העיר ותושביה, ולא כחלק מתנועה ארצית, שלא תמיד כוונותיה תואמות את זו של העיר.
 
אילו הישגים ניתן לזקוף לך בקדציה הנוכחית ?
קודם כל אני גאה להיות חלק ממועצת העיר, ובעצם לוקח חלק בכל החלטה שנעשתה ברמה העירונית. מעבר לזה, בקדנציה האחרונה הצלחתי להעמיק את התודעה והמודעות בנושאי איכות הסביבה ואיכות החיים. הנתונים של הלמ"ס לגבי היותה של ראשון העיר השלישית בארץ במחזור בקבוקי פלסטיק, מובילה במחזור פסולת אלקטרונית, נייר וגם טקסטיל הם גושפנקא לעשייה שלי שמתחילה מחינוך לנושא בגיל הרך. כמו כן ההנחות בארנונה לאזרחים ותיקים, הקלות ליזמים צעירים וכמות בתי הבילוי ותרבות הפנאי שפעילים בעיר גדלו עקב התערבותי ופעילותי. הבית לחייל המשוחרר וקידום נושאי מתן המלגות לצעירי העיר הם גם נושא שאני גאה בו מאוד.
 
מדוע כדאי לבחור בך שוב?
שוב, אני לא כ"כ אוהב לדבר כך עך עצמי, אבל אחזור ואומר שכמו העיר עצמה גם אני בשיאו של תהליך ויש לי עוד רעיונות לעשייה ועוד הרבה דברים שנמצאים בשלב זה או אחר של העשייה שלהם וחייבם שתיהיה להם המשכיות. מעבר לזה אני מייצג פלח גדול וחשוב מאוד בעירנו- את הצעירים, המשכלים, הלוקאל- פטריוטיים ואלה שמוכנים לנקוט פעולה בכדי לשפר את החיים סביבם. אני חי את העיר הזו 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע ואני כבר יודע איך פועלים הדברים בעיר...

מצב היפותטי....מודיעים לך שהבית שלך במצב קריסה ויש לך 5 דקות לחלץ 5 פריטים בלבד מהבית...במה אתה בוחר?
5 פריטים זה הרבה מאוד... כיום כמעט כל דבר אפשר להשיג שוב, אבל בכל מקרה יש לי אלבום תמונות מיוחד שמלווה אותי שנים ושאין לו תחליף. דבר שני זה התפילין של סבא שלי ז"ל, שאני משתמש בהם שנים ארוכות. אני מניח ששאר הדברים הם ברמה של דברים שיהיה לינ יותר קשה להשיגם אחרי זה, כמו איזה דיסק נדיר, ספר של יהודה עמיחי עם הקדשה, או אפילו את המחשב שלי ,שיש בתוכו כ"כ הרבה תמונות וחומר שפשוט חבל על הזמן שיידרש לי להשיג את כל זה לאחר מכן.

איזה אוכל הכי מועדף עליך?
האמת שכאן אני פחות "ירוק" . אני אוהב בשר, חזה עוף וכדומה ובמיוחד אני אוהב לחם, בצקים לסוגיהם. זו חולשה גדולה שלי
 
איזה תחום ספורט מועדף עליך?
בעוד אני מאוד אוהב לצפות בכדורגל וכדוריד, לשחק אני אעדיף סקווש וכמובן סקי מים, גלישת רוח וספורט ימי בכלל.

את מי אתה אוהד?
למזלי אני אוהד של ספורט. אין לי קבוצה מסוימת שנצחונות שלה גורמים לי לאושר עילאי או להיפך בהפסדים. אני אוהד משובע של הנבחרות הלאומיות, אוהד של מכבי ראשון בכדורסל ושל קבוצות הכדוריד העירוניות.

לאיזה מקום שהיית בו היית שוב חוזר?
מכל המקומות בעולם אני חושב שהייתי חוזר לארה"ב, ארץ שהיא יבשת ויש בה באמת הכל מהכל. יחד עם ארה"ב הייתי חוזר גם לגן העדן הטרופי שהיא תאילנד המפנקת.
 
אם הייתי מבקש להכיר לך אחת ממכרותי...מהם שלשת הדברים החשובים לך כתנאים ראשונים להיכרות?
קודם כל חשוב לי להדגיש שאני נמצא במערכת יחסים כבר תקופה ואני שמח ופורח. במצב היפוטתי הייתי עונה לשאלה הזו כך: שתהיה אישה ואדם לעצמה. אני לא אוהב אנשים שכל עולמם תלוי בי, אני אוהב נשים חזקות, קרייריסטיות ובעלות השקפת עולם ברורה ובמיוחד שאיפות.

שתהיה חברתית וחברותית. יש לי הרבה חברים, מהרבה מעגלים שונים, אני אוהב להיות במחיצת אנשים, זה גורם לי לחיות ואני צריך אישה שהיא פרטנרית לכך. שתהיה חיונית וערנית. אחת כזו שלא מתעייפת בתשע בערב ושלא תהיה לה בעיה, בצורה ספונטנית לטוס פתאום לחו"ל, או ללכת לים באמצע הלילה. אחת שלא תירדם ותחזיק איתי שיחת נפש עד השעות הקטנות שת הלילה.
 
איפה אתה רואה את עצמך בעוד 15 שנים?
נשוי ואב לשלושה ילדים, בראשון לציון כמובן. אני מקווה ומאמין שיהיה בי את הכוח להמשיך בעשייה הזו, ומי יודע לאן זה יתפתח, אולי לפוליטיקה הארצית, אולי יותר חזק במקומית. אני רואה עצמי בנאדם שליו יותר, רגוע יותר ואחד האחראים לכך שראשון היא ה"עיר" של ישראל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו