עידן מזרחי-  בן 26, רווק,  נולד, גדל וחונך בראשון לציון. סטודנט לתקשורת ומנהל עסקים. התחיל את דרכו כפעיל חברתי עוד מנערותו כשהיה חלק מפרלמנט הנוער, שם לקח חלק ואירגן פעילויות שונות בעיר. את שירותו הצבאי עשה כאחראי תקציבים במשרד הביטחון ולאחר השירות, פתח חברת הפקות, אירועים ויחסי ציבור ודרכה עזר פיתח וקידם עשרות חברות, עסקים ואנשים פרטיים. בשנים האחרונות הרגיש כי חייב להעשות שינוי למען צעירי העיר ובני הנוער ולכן חבר לתנועת "הירוקים+הצעירים" בראשות רז קינסטליך.


מתי גמלה בך ההחלטה להיכנס לפוליטיקה?
בצעירותי הייתי חבר בפרלמנט הנוער שם התנדבתי בפעילויות שונות ומגוונות. לאחר הצבא הקמתי חברת הפקות ויחסי ציבור שדרכה קידמתי ופיתחתי עשרות חברות, עסקים אנשים פרטיים. לצד כל אלה הפקתי גם נשפי סיום לבני נוער באזור המרכז והסביבה, מסיבות לחיילים וסטודנטים. אני יכול לומר שתמיד בער בי הרצון לתת ולעזור, להתנדב ולקחת חלק פעיל בעשייה ומאז ההכרות עם רז כבר היה ברור לי שמצאתי את הדרך הנכונה, ולכן החלטתי לחבור לתנועת "הירוקים + הצעירים" .


כיצד משלבים יח"צ עם פוליטיקה?
כשרוצים הדרכים משתלבות, את הידע הרב שצברתי אוכל לתרגם לעשייה במועצה בכדי לשפר את חיי התרבות בעיר. אחד מין הדברים שחורים לי, זה העזיבה של צעירים את העיר, עלינו להמשיך בעשייה שלנו, ואני מאמין שביחד אני וחברי לתנועה נדאג לצעירי העיר, לסטודנטים ולבני הנוער. נדאג שיהיה להם עניין בעיר והם ירצו להישאר בה גם לאחר שיעזבו את בית ההורים ובכלל לדאוג לבני הנוער שיהיה להם תעסוקה לשעות הפנאי ולא יאלצו לנסוע לערים שכנות. אני מאמין שאוכל להגשים את חזוני להפוך את העיר למובילת תרבות, עיר שתומכת באומנים ומעודדת יצירה. ראשון יכולה להיות עיר המובילה בתרבות ואליה יגיעו מכל הארץ להופעות של אומנים, פסטיבלים ואירועים מיוחדים שנפיק במיוחד למען צעירי העיר, ואני מבטיח לך שגם המבוגרים יהנו. 

מכל רשימות המועמדים מדוע בחרת דווקא ברז?
את הדרך הפוליטית התחלתי עם רז  כבר לפני 10 שנים בבחירות הראשונות עוד שהייתי בן 16.  רז הינו אדם מיוחד ומאוד אכפתי אשר עושה המון. מאוד מהר הבנתי שקיימת כאן הזדמנות לעבוד עם אדם שרגיש לרחשי הציבור, אכפת לו מהסביבה, מהחינוך מצעירי העיר, משם הדרך הארוכה הובילה לזה שאני מועמד להיות חבר מועצה. 
           
מה האג'נדה שלך במידה ותיכנס למועצה?
ישנם נושאים דחופים שעלינו לטפל בהם, נושאים כמו עזרה לחיילים ולסטודנטים במלגות והנחות בעלויות המחייה על מנת להקל על צעירים בהוצאות ולתמוך בהם, אחרי הכול הם עתיד העיר. בנוסף אני חושב על פרויקטים מיוחדים שעלינו לקדם כגוון השכרת אופניים בעיר, פיתוח התשתיות לרוכבים, נעודד מודעות של תושבים להתנייד ברכבים ירוקים, חשמליים ובכך לחסוך בהוצאות רכב וזיהום מיותר. אך נושא הדגל עבורי הוא ליצור עיר עם תרבות עשירה הראויה לצעירים ואני מתכוון לתת את כול כולי לנושא הזה.

באיזה תיק היית רוצה לעסוק במידה ותכנס למועצה?
תיק התרבות או תיק הצעירים אחד מהשניים, אין לי ספק שאוכל לפעול ולעשות המון למען התושבים הצעירים ולכן אני מאמין כי אנו ראויים לקבל את התיקים האלה.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים בתחום הפוליטי?
אנשים לא משתנים, רק השקפת העולם משתנה, אני בטוח שבעוד 10 שנים לאחר שאגשים את החזון אני אמשיך לפעול להשגת מצויינות בכל תחום אפשרי. קשה לי לעצור, וכל עוד שאני פועל מתוך אהבה ואכפתיות אני תמיד אמשיך לעשות, אני מאוד אוהב את העיר שלי. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו