בשבועות האחרונים הסיפור הזה חוזר על עצמו במקומות רבים ברחבי הארץ: חברי כנסת לשעבר, שנפלטו מהמשכן כשלא זכו להיבחר מחדש, מנסים את מזלם במישור המוניציפלי ומסתערים על תפקידי ראשי ערים בבחירות שיערכו באוקטובר הקרוב.

ליה שמטוב, שמצאה את עצמה מחוץ לרשימת ישראל ביתנו, מתמודדת על ראשות עיריית נצרת עילית; זאב ביילסקי, משרידי מפלגת קדימה, נותר מחוץ לכנסת ה-19 והוא מתמודד על ראשות עיריית רעננה; ציון פיניאן, מי שהיה בכנסת הקודמת מרכז הקואליציה בוועדת הכספים, מתמודד על ראשות עיריית טבריה; כרמל שאמה-הכהן, לשעבר יו"ר ועדת הכלכלה שנדחק החוצה מרשימת הליכוד, מתמודד על ראשות עירית רמת גן.

אצלנו בראשל"צ חמי דורון, שהיה חבר בכנסת ה-16 במסגרת רשימת שינוי המיתולוגית של טומי לפיד, יכריז כי הוא מתמודד על ראשות עיריית ראשון לציון.

חמי דורון, שמכריז על מועמדותו לתפקיד ראש עיריית ראשון לציון כמועמד עצמאי, כיהן בכנסת ה-16 כחבר ברשימת שינוי שבראשה עמד אז יוסף טומי לפיד. הוא הספיק לכהן קדנציה אחת בלבד, אבל לדבריו תקופת הכהונה ההיא מסייעת לו גם בהתמודדות הנוכחית.

"הניסיון שצברתי בכנסת תורם המון, בעיקר להסתכלות הרחבה שלך על התפקיד. אתה גם מבין טוב יותר את מערכות היחסים בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי". למרות זאת, לדבריו כהונה בכנסת לא דומה לעבודה ברשויות המקומיות.

"תפקיד של ראש עירייה הוא הרבה יותר משמעותי מאשר חבר כנסת, משום שלא ניתן להפיל ראש רשות מקומית ומשום שבאופן מעשי, על פי פקודת העיריות, כל הסמכויות נמצאות בידי ראש העירייה. זה הכי דומה למשטר נשיאותי.

"אני לא יודע לגבי אחרים, אבל אני מקווה שלגבי הכנסת לא נתפסת כמקפצה לסידור עבודה. לאור הניסיון העשיר שלי והאהבה שלי לשלטון המקומי, ראשות העיר הרבה יותר חשובה לי מאשר מקום בכנסת. בעצם, לכנסת אני לא רוצה לחזור".

צילום: יח"צ

קרדיט: אריק בנדר nrg.co.il

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו