אידה, בעלת תואר שני בפילוסופיה עסקה כל חייה המקצועיים בתחום החינוך, בין היתר שימשה כמחנכת וכמורה לביולוגיה ולמשך 25 שנים הייתה מדריכת מורות במשרד החינוך. כיום היא מרכזת כמאה מתנדבים ומשבצת אותם בבתי הספר השונים בעיר. בנוסף אידה פועלת בשיתוף עם מחלקת ההתנדבות בעירייה, מארגנת הרצאות ומרכזת ימי כיף וטיולים למתנדבים. "כאשר שואלים אותי למה צריך להתנדב כל כך הרבה" מספרת אידה בצניעות "אני אומרת שאם אתה נותן- אתה גם מקבל. אני עושה את זה עם המון אהבה וחיוך."
 
מנהלת מחלקת ההתנדבות במינהל לשילוב חברתי בעירייה, פנינה שריג, הוסיפה: "אידה ממלאת את תפקידה במסירות רבה, באדיבות ובאהבה גדולה.אין ספק כי רק אישה עם תכונות כאלה ועם ידע ורצון לנהל פרויקט כזה יכולה לעמוד בו. ואכן הצלחותיה נראות בשטח, מנהלות בתיה"ס מלאות תשבחות על פועלה ופועלם של מתנדבי ידיד לחינוך".
 
את הערב פתחו הזמרת קלייר בן דוד והזמר-שחקן אוהד שרגאי. בהמשך הוצג סרטון המציג חלק מפעילויות מועדוני הלינוס השונים בהתנדבות ובעשייה החברתית.
 
לאחר גמר חלוקת האותות לאנשי השנה, חולקו התעודות לאנשי המופת: שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר. שגרירת ישראל באו"ם לשעבר, פרופ' גבריאלה שלו. איש הטלוויזיה והרדיו, מוטי קירשנבוים והמלחין הישראלי, אפי נצר.
 
ארגון הליונס הינו ארגון לפעילות התנדבותית-חברתית, הפועל לטובת הקהילה. הליונס בישראל פועל במסגרת הארגון הבינלאומי של מועדוני הליונס, שסיסמתו העולמית: "לשרות אנו" -  WE SERVE. במועדון ליונס ראשון לציון חברים 25 מתנדבים פעילים. בין היתר פועלים מתנדבי המועדון בקרב ניצולי שואה ולקוי ראייה בעיר. כמו כן מקיים המועדון שיתוף פעולה עם העירייה בנושאים כמו: חסכון באנרגיה בעיר, פעולת הדרכה לתלמידים באגמון הנקיק ועוד.
 
צילום: איציק רובין
 
 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו