"אם רוצים- זה אפשרי" אומרת איריס כגן חכמון, יועצת ראש עיריית ראשון לציון למעמד האישה, על תוכנית חדשה שתחל בעיר וקוראת לנשים לפתוח עסק שיהיה גם רווחי כלכלי, גם בעל ערך חברתי ואפילו סביבתי. לשם כך חברו שלושה גופים, מלבד מרכז נשים עירוני ומינהל איכות הסביבה בעיריית ראשון לציון, גם "מרכז דפנה" באוניברסיטת בר אילן ו"מינגה", הזירה לעסקים חברתיים נוטלים חלק בתוכנית.

"הרעיון הוא להקים עסק יציב כלכלית שהוצאותיו משולמות באמצעות השירותים והמוצרים אותם הוא מוכר" מסבירה חכמון "אנחנו לא מדברים על עמותה שתלויה בתרומות. בעבר היה נהוג לחשוב על פעילות עסקית מוצלחת ועל פעילות למען החברה כשתי פעולות שונות לחלוטין ואולי אף מנוגדות זו לזו בשנים האחרונות, בעולם ובארץ, ניכר גידול במספר המיזמים המאפשרים ליזם גם להתפרנס היטב לאורך זמן וגם לייצר שינוי בחברה."

בארז קיימות מספר דוגמאות, למשל בתל אביב פועלת קונדיטוריה חברתית בשם "קוקיות" המנוהלת כולה על ידי בני נוער שנפלטו ממערכת החינוך. בוינגייט הכשירו עיוורים להיות המציעים עיסויים קצרים וקבועים במקום העבודה, לשיפור אפקטיביות העובד ושמירה על בריאותו. כמו כן ישנו עסק חברתי-סביבתי הפועל בכל הארץ בשם "טרהסייקל" שמטרתו לטפל בפסולת שנחשבה עד כה כבלתי ניתנת למחזור.

התוכנית הייחודית בראשון לציון תהווה מעין חממה עסקית, לא מדובר בקורס תיאורטי להעשרה בלבד, אלא בתוכנית מקיפה, מעשירה ותומכת שתסייע ליזמיות להקים עסקים חברתיים פעילים. "אנחנו נלווה את הנשים מגיבוש הרעיון, דרך בניית התוכנית ועד הוצאת היוזמה לפועל" מסבירה חכמון. התוכנית מחולקת לשלושה שלבים: מבוא לחשיבה עסקית חברתית, גיבוש מודל עסקי חברתי וליווי במימוש ופיתוח הרעיון והיא כוללת: כלים יזמיים עסקיים ועסקיים-חברתיים על פי מודלים מגוונים, חיזוק תפיסת המנהיגות, היבטים מגדריים, היכרות נרחבת עם יזמים מצליחים ויזמיות מעוררות השראה, מנטורינג, העשרה לימודית בתחום שוק ההון והכלכלה, לווי ותמיכה אישית וקבוצתית לאורך כל התהליך.

לפרטים נוספים ולהרשמה  לימים הפתוחים (מותנה בהרשמה מראש) שיתקיימו בתאריכיםבין השעות 18:00-20:00 ו 22.5 בין השעות 10:00-12:00, ניתן ליצור קשר עם המשרד לקידום מעמד האישה בטל' 96708220 , או עם המינהל לאיכות הסביבה מיה שפירא במספר:

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו