ביום חמישי (7.3.13) יתקיים בבניין העירייה "פסטיבל עצומה", פסטיבל מיוחד שכולו בסימן שינוי. היום יתחיל בתשע וחצי בבוקר שלרשות המשתתפות יוצע שלוש סדנאות לבחירה: דרך האוכל עם דיאטנית קלינית שתציג דרכים טעימות להכין מזון בריא ושווה.סדנת דרך החשק והמיניות עם מומחית לרפואה סינית ושיאצו ומנחת סדנאות למגע זוגיוסדנת דרך התודעה, בה נעזרים בשיחה, הומור ודוגמאות יומיומיות לפיתוח גמישות מחשבתית.

בשעה 11:30 ילמדו הנשים לפענח מסרים לא מילוליים עם יועצת לתקשורת לא מילולית, וילמדו איך להשתמש ברשת החברתית בחכמה. נשים שיבחרו לאתגר את החושים יוכלו לעשות זאת בהתחקות אחר שימוש בקול לאורך הזמנים וכן נוכל ללמד את העיניים לראות יותר טוב.

בהמשך היום תשמענה הנשים על ייעודה ועוצמתה של האישה על פי תורת הקבלה ויסיימו עם מפגש מצחיק במיוחד עם מנחת יוגה צחוק, שתיתן כלים מצחיקים לחיים בריאים.

בצהריים יחקרו הנשים אמונות שלא נבדקו ועדיין אנו מתנהגים כאילו הן אמת לאמיתה, הנשים תתנסינה בטיפול קבוצתי שיבהיר איך נוצרת המציאות שלנו. בתום השעה יוכלו הנשים להירגע במדיטציה עם מטפלת הוליסטית ומנחת סדנאות.

בערב (18:30) יצטרף הגבר הראשון ליום הרווי סדנאות, פיזיקאי ופילוסוף יעסוק בקלפים ומיסטיקה ובמקביל תתקיים מסיבה סדנאית של ריקוד פיוזן דינאמי בבית העם.

ההשתתפות היא ללא עלות, בהרשמה מראש בלבד, באתר האינטרנט העירוני.

בשנתיים האחרונות נרקמת בעיר רשת נשים בעידוד המשרד לקידום מעמד האישה. הרשת, המורכבת ממתנדבות, בונה מערך נשי של חיזוק, תמיכה וצמיחה לכל נשות ראשון. בין השאר מוענק סיוע לנשות עסקים בתחילת דרכן, לנשים שחלו, לאימהות "טריות", לנערות מתבגרות שזקוקות לאימון ולהנחיה, לנשים שנזקקות לסיוע משפטי והנגשת זכויות ומשאבים, לאומניות יוצרות ועוד. כל זאת מתוך מטרה לעודד את נשות העיר  להיות מעורבות, שוות ומנהיגות. לרשת מצטרפות כל העת נשים חדשות, ועם המצטרפות החדשות גדלה גם העשייה.

במסגרת שיתוף פעולה בין המשרד לקידום מעמד האישה ומינהל איכות הסביבה בראשון לציוןמעם "מרכז דפנה" באוניברסיטת בר-אילן התקיים השנה קורס עבור נשים יזמיות מקדמות שוויון במרחב הציבורי. 15 המשתתפות קיבלו בשבוע שעבר תעודות סיום קורס.

הקורס משלב בתוכו למידה והבנה של ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של פמיניזם ומגדר, יצירת תהליך אישי וקבוצתי. התגבשות קבוצת תמיכה חזקה ואקטיבית עם מחויבות לפעולה ותכנון פרויקטים חברתיים שמטרתם לשנות את המרחב העירוני כדי שיתאים  לצרכים של כלל התושבות והתושבים בעיר.

אחד ה"תוצרים" של קורס היזמות החברתית הינו פרויקט "ראשוניות לציון"- קבוצת נשים המאמינה בחשיבות העלאת הנושא המגדרי ומעוניינת להשתלב בזירה הציבורית כדי להשפיע ולקדם ייצוג הולם של נשים בעמדות מפתח ציבוריות.

ראש העירייה, דב צור: "אני קורא לכל נשות העיר להשתתף במפגשים החברתיים ביום האישה בפרט ובמסגרות הנוספות במהלך כל השנה. תפקידנו לייצר אוירה תומכת בהשתלבותן של נשים, בשוויון מלא, בכל תחומי החברה הישראלית."

איריס כגן חכמון, יועצת ראש העירייה  לקידום מעמד האישה:"לרגל יום האישה הבינלאומי, תושבות העיר מוזמנות להשתתף ב"פסטיבל עצומה", בסימן כל הדרכים להשגת מפנה, וכן בכנס "נשים יוצרות שינוי" שבו נדון במאפיינים של נשים פורצות דרך. בשנה האחרונה החלטנו לקדם את נושא ההתנדבות צעד אחד קדימה ולאפשר לנשים ליזום מיזמים חברתיים מקדמי שוויון ובכך לחזק את המנהיגות הנשית העירונית, שהתפתחה בעיר. אנו עושות כמיטב יכולתנו כדי לסייע להן ובטוחות שנוכחותן במעגלי קבלת ההחלטות תאפשר להעשיר ולשפר את מגוון השירותים הנחוצים לנשות העיר וגם לחזק כאן את מקומות העבודה שמכבדים נשים ותומכים במשפחה. במקביל, אנחנו ממשיכות לקדם את מוסד ההתנדבות וליצור כאן מערך נשי של חיזוק, תמיכה וצמיחה לכל נשות העיר”.

קרדיט צילום: אריק מור

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו